רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

ספרים

לגדול! 3 - חדש!

איך שתי מילים שינו לטובה את חייו של איש עצוב? איזה פתרון מצאה מורה מול ילדה שעברה חרם ולא רצתה לצאת לטיול? למה כל אחד צריך ניגון משלו? מה עושים כשהחשמל מתנתק באמצע אירוע ענק? והאם הסתכלתם היום על השמיים?

הספר החדש בסדרת "לגדול" של סיון רהב-מאיר הוא אוסף של 50 סיפורים קצרים על חוכמת החסידות ועלינו. ניסיון להכניס לתוך חיינו את הגישה המאירה של הבעל שם טוב, מייסד תנועת החסידות, ושל ממשיכי דרכו. המטרה היא לתת לנו השראה בשלל תחומים: שמחה, ביטחון עצמי, יצירתיות, מנהיגות, חברות אמת, התמודדות עם משברים ועוד ועוד.

בסוף כל סיפור מופיעה "נקודה למחשבה", עם טעימה מתוך ספרי החסידות.

לגדול 3
חדש!

לגדול! 2

איך משפחה שלמה עלתה לארץ רק כי המקרר שלה התקלקל? מה קרה למדען המפורסם שקרא ידיעה על מותו בעיתון? מה למד אביתר בנאי מאבא שלו? כמה כסף יש באמת לאיש הכי עשיר באנגליה? מה היה הסוד של הרב אריה לוין? ואיך לעזור לילדה שעושים עליה חרם?

"לגדול 2", ספרה החדש של סיון רהב-מאיר המיועד לקוראים הצעירים ולכל המשפחה, הוא אוסף של עשרות סיפורים קצרים ומעוררי השראה.

בעקבות ההצלחה של רב המכר "לגדול" שעסק בפרשת השבוע, יוצא כעת לאור "לגדול 2", והפעם על מסכת אבות, שעוסקת במוסר, במידות טובות ובבניית האישיות שלנו.

הספר מציג את העקרונות החינוכיים של חכמינו, את העצות הכי טובות שהם נתנו לנו, ולצידם מופיע סיפור קצר ומרתק על כל ציטוט כזה. בסוף כל סיפור מופיעה "נקודה למחשבה", הזמנה לקוראים לחבר את הסיפור לחיים שלהם.

סיון רהב-מאיר, אשת תקשורת, נשואה לידידיה ואימא לחמישה, כתבה את רבי המכר "הסטטוס היהודי", "סולם יעקב" ו"ימים באים".

הספר לגדול 2

לגדול!

מה הן שתי המילים הכי חשובות? איך המרגל אלי כהן הצליח לאכול מצה בפסח בסוריה? איזה אוצר גילה הילד שהשתעמם בחוג? ומדוע אסור להעליב תרנגול?

"לגדול!", ספרה של סיון רהב-מאיר הוא אוסף של 54 סיפורים קצרים ומעוררי השראה, סיפור אחד על כל פרשה מפרשות השבוע. סיפורים מהארץ ומהעולם, שמעבירים שלל מסרים חינוכיים, מחכימים וגם מצחיקים.

בסוף כל סיפור מופיעה "נקודה למחשבה", הזמנה לקוראים לחבר את הסיפור לחייהם שלהם.

הספר מיועד לכל המשפחה ולכל המגזרים.

הספר "לגדול!"

ימים באים

מעגל השנה עם סיון רהב מאיר

מעגל השנה היהודי הוא מסע. הוא מעביר אותנו תהליך. כל חג מאיר בנו משהו אחר, בונה קומה נוספת באישיות שלנו. אבל כדי לקבל את המתנות האלה – צריך קודם כול לדעת עליהן. צריך להתכונן, להתבונן, ללמוד.

הספר שלפניכם הוא מדריך למסע הזה: איך לצאת לחירות בחג הפסח? איך לשאוב שמחה מחג הסוכות? ומה עם חנוכה, פורים, ט"ו בשבט וגם הצומות השונים – למה בכלל אנחנו מציינים את כל החגים והמועדים, ואיך הם קשורים לחיים שלנו, כאן ועכשיו?

בסוף הספר מופיע פרק נרחב על הקורונה – תובנות מעוררות השראה על המגפה העולמית ועלינו.

ימים באים - מעגל השנה עם סיון רהב מאיר

Reaching to Heaven

The elevating life, stories, and teachings of Rav Yaakov Edelstein

The book that sold tens of thousands of copies in Hebrew - now in English!

Rav Yaakov Edelstein zt"l was an unusual Torah personality, and this an unusual book. Reaching to Heaven is partly biography, partly guidance to all of us on how to live full, happy, and meaningful lives - and, with its fascinating collection of warm and personal true stories -- totally captivating.

Written by Yedidya and Sivan Rahav Meir, a husband and wife team who have become extraordinarily popular through their lectures, writings, and media broadcasts, it contains literally hundreds of inspiring short stories about the life and - even more important - the life lessons to be learned from Rav Edelstein. The Meirs lived in Ramat HaSharon, where Rav Edelstein served as Chief Rabbi for more than 70 years. They were very close to him during his lifetime, and after his passing, they interviewed more than 100 people about Rav Edelstein's accomplishments.

Reaching to Heaven is a collection of "little stories about a very, very big man." In these stories we will discover how Rav Edelstein reached greatness in Torah, in kindness, in leadership, and in his relationships with family, students, and, indeed all of Klal YIsrael. And we will discover how we, too, can live higher, uplifting ourselves and all those around us.

Reaching to heaven

סולם יעקב

סיפורים קטנים על אדם גדול

איך אפשר להיות שמחים, סבלניים ואכפתיים יותר? כיצד לתקן את המידות שלנו? מהם הכלים להצלחה בזוגיות ובחינוך ילדים בעידן הנוכחי? מה לעשות כדי לתת תוכן וטעם לשבתות ולחגים? ואיך מתמודדים עם משברים ואובדן?
בני הזוג ידידיה מאיר וסיון רהב־מאיר יצאו למסע בעקבות דמותו המיוחדת של הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל, מחנך, מנהיג ורבה הראשי של רמת השרון במשך קרוב לשבעים שנה.
הם נפגשו עם הרב לשיחות רבות, ולאחר פטירתו ליקטו מאות סיפורים קצרים ומחכימים בניסיון להבין את אישיותו מעוררת ההשראה, שהשפיעה על עשרות אלפים. בספר מספרים גברים, נשים, צעירים ומבוגרים, מכל המגזרים ומכל הסגנונות, מה למדו ממנו לאורך השנים.
סולם יעקב מציג בפני הקורא דרכים של מחשבה והצעות לשיפור ולשינוי במגוון רחב של תחומי חיים. אתם מוזמנים להתחיל לטפס.

הסטטוס היהודי

"לפעמים נדמה לי שהתורה היא הנושא הכי פחות מדובר בישראל. אנחנו מדברים כל הזמן מסביב. על יד. לא על הדבר עצמו. מתווכחים כאן על תקציבים ועל מפלגות, על מגזרים ועל מגדרים, על הפגנות ועל שערוריות, אבל לא נוגעים בלב הדברים. רבנים יעלו לשידור רק כדי להסביר איזו התבטאות. פוליטיקאים יתבקשו לדבר על היהדות רק בגלל איזה חוק מעורר מחלוקת. הציבור הרחב מתבקש בעיקר להתעצבן, לגנות, להזדעזע. פס הקול הדחוס הזה נע מסערה לסערה, מכותרת לכותרת, אבל לא מתחיל לגרד את מה שבאמת מסתתר כאן.
לכן התחלתי לכתוב על פרשת השבוע, על הדופק שלנו כבר אלפי שנים. קוראים אותה בשבת בבוקר בבית הכנסת, אבל היא נותנת משמעות והשראה לשבוע כולו. הספר הזה הוא ניסיון צנוע להכניס את הפרשה לתוך השיח שלנו. לחבר אותה לכאן ולעכשיו, להוסיף אל רשימת הדוברים שאנחנו שומעים כל הזמן גם את פרשנינו מכל הדורות. לשמוע מה יש לפרשה לומר על כסף וזוגיות, חינוך וקנאה, פרסום וכעס. כשצוללים אל אוצר החכמה הזה, קשה להבין כיצד התורה מפרידה בינינו במקום לחבר בינינו". (מתוך ההקדמה)
הסטטוס היהודי הוא ספר ובו מבחר קטעים קצרים, שמקיפים יחד את כל פרשות השבוע.

הסטטוס היהודי - סיון רהב מאיר

ימים כתומים

"הם יירו על חיילים", "הם יעשו הכול כדי לסכל את הפינוי", "תהיה פה אנרכיה" – אלה האיומים שהושמעו ערב ביצועה של תוכנית ההתנתקות. בסופו של דבר, עבר פינוי יישובי גוש קטיף וצפון השומרון בשקט יחסי. אף טיפת דם לא נשפכה במהלך הפינוי, ובמקום מלחמת אחים נראו על המסכים חיילים ומפונים מתחבקים ובוכים.

האם זו התמונה הנכונה? מה באמת קרה שם, אצל המתבצרים על הגגות ובבתי הכנסת? האם השקט כלפי חוץ מבטא השלמה כואבת, או שמתחת לפני השטח, בליבם של צעירים וצעירות דתיים רוחשים רגשות זעם ותסכול, שעלולים להתלקח ולהתפרץ בפעם הבאה?

ידידיה מאיר וסיון רהב-מאיר יצאו לשוחח על ההתנתקות ועל היום שאחריה עם דמויות מרכזיות בציונות הדתית, מימין ומשמאל: עורך "הארץ" דיוויד לנדאו מול הרב שלמה אבינר מבית-אל; איש העסקים מוטי זיסר מול הנערים הסוערים שהסתננו לגוש קטיף וחסמו כבישים בנסיון נואש למנוע את ההתנתקות; הרב הראשי לצה"ל תא"ל ישראל וייס מול הרב אליקים לבנון שתלמידיו סירבו פקודה, ואחרים. אוסף השיחות יוצר תמונה מגוונת ומסקרנת.

ימים כתומים - סיון רהב מאיר וידידיה מאיר

#Parasha

For Sivan Rahav-Meir, the Torah is a fountain of wisdom for relationships, education, government, finances, self-growth, and beyond. A seasoned jour­nalist in Israel, Rahav-Meir has interviewed heads of state and senior political officials, and has uncovered exclusive stories that have impacted the discourse in Israel. With a wealth of real-life experience, she applies her insights to the weekly Torah portion.

#Parasha: Weekly Insights from a Leading Israeli Journalist is Rahav-Meir’s debut book in English. Translated from her bestselling Hebrew parasha book, Rahav-Meir shares brief reflections on the Torah from sources past and present, infused with a thought-provoking message for the entire family. What began as short posts shared on social media has stimulated ongoing conversation amongst religious, traditional and progressive families. Now, she brings her inspiration to the English-speaking public.

#PARASHA - Book by Sivan rahav meir
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.