רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פרשת תרומה

תקווה!

סוד גדול

  1. פרשת תרומה היא הפרשה השביעית בספר שמות.
  2. הפרשה עוסקת כולה בבניית המשכן, המרכז הרוחני שליווה את העם במסע של 40 שנה במדבר.
  3. אחרי יציאת מצרים, קריעת ים סוף וקבלת התורה בהר סיני – יש בפרשה שינוי כיוון: עכשיו אלוקים דורש מאיתנו להתחיל לפעול ולעשות. לא רק לקבל מתנות ושפע של חסדים, אלא לבצע דברים בעצמנו. לתרום למשכן ולבנות אותו.
  4. בריאת העולם מתוארת בתורה ב-30 פסוקים בערך, ובניית המשכן מתוארת בכ-400 פוסקים. פרשנינו מסבירים שהתורה אינה ספר היסטוריה או מדע, היא לא עוסקת בעולם אלא במה האדם צריך לעשות בעולם הזה. זה העיקר.
  5. אחרי יציאת מצרים, קריעת ים סוף וקבלת התורה בהר סיני – יש בפרשה שינוי כיוון: אלוקים דורש מאיתנו להתחיל לפעול ולעשות. לא רק לקבל מתנות ושפע של חסדים, אלא לבצע דברים בעצמנו. לתרום למשכן ולבנות אותו.
  6. פרשנינו מאבחנים שעכשיו העם מפסיק להתלונן על רעב וצמא. ולא במקרה. כשיש להם משימה, משמעות ושליחות, הטון משתנה. זה עיקרון גדול: להפסיק לעשות דברים עבור אחרים, ולתת להם לעשות – זו המתנה הכי גדולה שאפשר לתת להם.
  7. רש"י כותב על כך: 'ועשו לשמי בית לקדושה'. כלומר, אצלנו המקדש הוא גם בית. היהדות, המסורת, היא לא משהו זר ומנוכר שכופים עלינו, היא בית. 70 שנות קומוניזם ניסו למחוק לנו את הזהות אבל אנחנו לא שכחנו, ועכשיו אנחנו חוזרים. חוזרים הביתה".
  8. "בפרשת תרומה אלוקים מבקש מהעם להתנדב ולתרום למשכן. כל אחד צריך לתת משהו קטן. אבל אלוקים הרי יכול לעשות זאת לבד, ואפשר גם לתת לתורם אחד לבנות את הכול. למה צריך את כולנו? כי כשאתה נותן אתה הופך למעורב, לאכפתי. אלוקים לא צריך את הכסף שלנו, הוא צריך את הלב שלנו" (הרב עדין שטיינזלץ)
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.