רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פרשת ניצבים

אקטואליה לפרשת השבוע: לכל השיעורים וכל דברי התורה לפרשת השבוע, מאת סיון רהב מאיר.

  1. פרשת השבוע היא פרשת ניצבים, הפרשה השמינית בספר דברים. זהו המשך נאום הפרידה של משה רבנו מהעם.
  2. הפרשה היא אחת הקצרות בתורה, רק ארבעים פסוקים. מומלץ לקרוא אותה במלואה, כי היא מעבירה את המסרים האחרונים של משה רבנו אל העם.
  3. בפרשה יש אפס מצוות. אז למה היא חשובה? כי היא מדברת על עקרונות חיים, על יסודות-על שמשה משאיר לנו.
  4. ההפטרה היא ההפטרה השביעית והאחרונה במסגרת שבע הפטרות הנחמה, מאז תשעה באב. הנביא ישעיהו ממשיך לחזק ולנחם אותנו ולדבר על עתיד האומה ועתיד ירושלים, שיהיו טובים ומבורכים.
  5. "רגע לפני השנה החדשה, לפני כל השינויים וההתחלות, פרשת השבוע אומרת לנו דבר פשוט - זה אפשרי, זה בידינו: "כִּי הַמִּצְוָה הַזֹּאת אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם לֹא נִפְלֵאת הִוא מִמְּךָ וְלֹא רְחֹקָה הִוא. לֹא בַשָּׁמַיִם הִוא לֵאמֹר מִי יַעֲלֶה לָּנוּ הַשָּׁמַיְמָה וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה. וְלֹא מֵעֵבֶר לַיָּם הִוא לֵאמֹר מִי יַעֲבָר לָנוּ אֶל עֵבֶר הַיָּם וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה." ("מעט מן האור")
  6. בשעותיו האחרונות, משה רבנו מזכיר לנו שהסיפור המשותף שלנו שייך לכל מי שחי איתנו בעבר, ולכל מי שעוד יחיה איתנו בעתיד. אנחנו מרבים לדבר על אחדות בינינו, אבל מתייחסים רק למי שכאן איתנו בהווה. האחדות שלנו, הגורל שלנו, כולל גם את כל מי שהיה ויהיה.
  7. "כִּי הַמִּצְוָה הַזֹּאת אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם, לֹא נִפְלֵאת הִיא מִמְּךָ וְלֹא רְחֹקָה הִיא. לֹא בַשָּׁמַיִם הִיא, לֵאמֹר: מִי יַעֲלֶה לָּנוּ הַשָּׁמַיְמָה וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה? וְלֹא מֵעֵבֶר לַיָּם הִיא, לֵאמֹר: מִי יַעֲבָר לָנוּ אֶל עֵבֶר הַיָּם וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה? כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ" (מתוך פרשת השבוע)
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.