רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פרשת חיי שרה

  1. פרשת חיי שרה היא הפרשה החמישית בספר בראשית (אחרי בראשית, נח, לך-לך, וירא)
  2. יש בה אפס מצוות מעשיות מתוך תרי"ג (613) מצוות
  3. הפרשה מתארת בעיקר את פטירתה של שרה אמנו, את קבורתה במערכת המכפלה ואת חיפוש בת הזוג של יצחק אבינו – רבקה אמנו.
  4. ה"אודישן", המבחן שלפיו רבקה נבחרת, הוא מבחן החסד. היא מייד שואבת מים לאליעזר ולגמלים שלו, וזו הסיבה בגללה אליעזר חושב שהיא ודאי מתאימה ליצחק, שמגיע מבית של חסד.
  5. בהמשך הפרשה מופיע אחד הפסוקים היפים בתורה, שמסמל המשכיות, אהבה ונחמה: וַיְבִאֶהָ יִצְחָק הָאֹהֱלָה שָׂרָה אִמּוֹ וַיִּקַּח אֶת רִבְקָה וַתְּהִי לוֹ לְאִשָּׁה וַיֶּאֱהָבֶהָ וַיִּנָּחֵם יִצְחָק אַחֲרֵי אִמּוֹ.
  6. "בפרשה רבקה הופכת לרבקה אמנו ומתחתנת עם יצחק אבינו. מהו ה'אודישן', מה המבחן שבה עמדה? מבחן החסד. אליעזר הצמא מגיע לבאר, והיא ממהרת להשקות גם אותו וגם את הגמלים. זה האות לכך שהיא מתאימה להמשיך את משפחת החסד, ולהיות אחת מהאימהות האומה. לא כסף ולא יופי, לא תארים ולא כבוד, המידות האישיות הנעלות הן המפתח" (חנן פורת)
  7. המנדט של הפרשה לא פג אף פעם: לאורך חייהם של אברהם ושרה, אלוקים מבטיח להם שוב ושוב שני דברים: ילדים וארץ. הבטחת הארץ חוזרת לא פחות משבע פעמים, וההבטחה לצאצאים מופיעה ארבע פעמים.
  8. "לפרשת השבוע קוראים 'חיי שרה', אבל היא עוסקת בפטירתה. החיים של אדם נמדדים באמת בסופם, במה שהוא מותיר אחריו" (הרבי מלובביץ')
  9. לאורך חייהם של אברהם ושרה, אלוקים מבטיח להם שוב ושוב שני דברים: ילדים וארץ. הבטחת הארץ חוזרת לא פחות משבע פעמים, וההבטחה לצאצאים מופיעה ארבע פעמים. אבל בפועל, כששרה הולכת לעולמה בפרשת השבוע, אין לאברהם שום חלקת קרקע משלו, ויצחק בנו עדיין לא נשוי. ההבטחות טרם הוגשמו.
בראשית כג, א - כה, יח
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.