רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פרשת ויצא תשפ"ג: השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר

שיעור לפרשת ויצא תשפג

איך יוצאים מהחממה אל העולם הגדול? איך מצליחים לשמור על הערכים בסביבה זרה ועוינת? השיעור השבועי, פרשת "ויצא". מוזמנים להצטרף, מוזמנים לשתף.

להאזנה כפודקאסט:

1. פרשת ויצא היא הפרשה השביעית בספר בראשית, היא מתחילה בבריחה של יעקב מפני אחיו עשיו, החוצה מארץ ישראל, ומסתיימת בבריחה של יעקב מחרן, בחזרה לארץ ישראל.
2. בפרשה לא מופיעות מצוות מעשיות, אבל הסיפור בה חשוב מאוד: ב-22 השנים האלה נולדים רוב הילדים (כלומר, השבטים העתידיים של העם), יעקב - יחד עם רחל ולאה - עובר ניסיונות רבים וחוזר לארץ ישראל להמשיך את שליחותו, כאבי האומה.
3. אחד הרגעים המפורסמים בפרשה הוא החלום על סולם יעקב. הסולם מוצב ארצה, וראשו מגיעה השמימה. אלפי שנים הוא מסמל את הניסיון לחבר בין שמיים לארץ. אולי לא סתם לאחד הנאומים המפורסמים בתולדות האנושות קוראים "יש לי חלום", של מרתין לותר קינג. החלום מניע אותנו קדימה, ונותן לנו משמעות ותקווה.
4. עוד משפט מיוחד בפרשה נוגע לקשר המיוחד בין יעקב לרחל: "וַיַּעֲבֹד יַעֲקֹב בְּרָחֵל שֶׁבַע שָׁנִים וַיִּהְיוּ בְעֵינָיו כְּיָמִים אֲחָדִים בְּאַהֲבָתוֹ אֹתָהּ". שבע שנים של עבודה קשה הן בעיניו כמו ימים אחדים, מרוב אהבה.
5. אחד השבטים שנולד בפרשה הוא יהודה. אמו לאה קוראת לו כך על שם התודה: "ותאמר: הפעם אודה את ה'". מהשם של יהודה מגיעה גם המילה יהודי: העם היהודי קרוי על שם התודה, על שם תחושת ההודאה והכרת הטוב התמידית.
שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.