רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

סדנת מנהיגות

ציור: יואל וקסברגר - מלכות וקסברגר

השבוע משה רבנו עולה על בימת ההיסטוריה. ממש במקביל לסגירת הרשימות, אנחנו מקבלים סדנת מנהיגות בפרשת השבוע:

  • מנהיג יכול לגדול אפילו בבית של פרעה כ"נסיך מצרים" אבל לא לשכוח את עמו וזהותו. יש לו אומץ לעמוד מול פרעה, שליט האימפריה הגדולה בתבל והאיש שגם גידל ואימץ אותו, ולומר לו את האמת בפנים.
  • מנהיג הוא לאו דווקא כריזמטי. הוא יכול להיות מגמגם, כבד-פה, ולא נואם כיכרות. הוא בעצמו לא טוען שהוא מושלם, אלא מעלה את חסרונותיו האלה בלי בושה ואומר: כְבַד פֶּה וּכְבַד לָשׁוֹן אָנֹכִי.
  • מנהיג עובד בשיתוף פעולה מרבי, עם כמה שפחות דורסנות, קנאה, שנאה ותחרות. הוא יוצא לדרך עם אהרון אחיו ועם מרים אחותו כשכל אחד מהם משתמש בכישרונות המיוחדים שלו.
  • מנהיג לא אומר שצריך "להחליף את העם" או "להחליף את התורה" או "להחליף את הארץ". הוא נאמן ומסור לעם גם כשהוא טועה וחוטא, הוא לא מתייאש למרות הקושי להנחיל את התורה, וממשיך בדרך גם כשאין לעם רצון להמשיך לארץ ישראל.
  • מנהיג לא מייחס לעצמו את הצלחתו. הוא אדם מאמין ויודע שהוא רק צינור, רק שליח. האיש הכי חשוב ביציאת מצרים הוא גם האיש הכי עניו במהלך הזה.

אין כאן מסקנות פוליטיות מעשיות, ואנחנו לא מצפים מנבחרינו להיות משה רבנו, אבל הפרשות שילוו מעכשיו את הבחירות השלישיות מזכירות לנו שיש למה לשאוף.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.