רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שיעור לפרשת במדבר תשפ"ד - השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר

במדבר תשפד

מה המשמעות של ספר במדבר, שמתחילים לקרוא השבוע בתורה? ואיך זה קשור לסטיקרים הקדושים על קירות ארצנו? השיעור השבועי עם סיון רהב-מאיר, פרשת "במדבר"

1. בשבת מתחילים ספר חדש וקוראים את הפרשה הראשונה בספר במדבר, פרשת במדבר.
2. זו פרשה ארוכה עם 159 פסוקים שעוסקת בעיקר במפקד של עם ישראל במדבר, אירוע שבו סופרים את כולם. כל שבט מקבל דגל ומקום ותפקיד, כל אחד בעצם מקבל שליחות. במקום להגיד שבמשך 40 שנה במדבר אפשר לחכות להגעה לארץ, כבר עכשיו אנשים מקבלים משמעות ואחריות, כבר עכשיו יש סדר ומשמעת וכיוון.
3. אחרי המפקד המדויק, ההפטרה שקוראים אחרי שקוראים את הפרשה, היא נבואה שמספרת על ימים בהם לא נצטרך כבר לספור את העם, שיהיה כל כך גדול ורב: "וְהָיָה מִסְפַּר בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר... וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בְּצֶדֶק וּבְמִשְׁפָּט וּבְחֶסֶד וּבְרַחֲמִים. וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בֶּאֱמוּנָה וְיָדַעַתְּ אֶת ה'".
4. יש פרשנים שטוענים בספר במדבר חשוב יותר מאחרים כי הוא מתאר את המסע במדבר, לא את נקודת היציאה וההגעה, ורוב חיינו הם הרי מסע. הספר הוא "בלכתך בדרך", נותן כוח ועוצמה למסעות חיינו.
5. ביום שלישי בערב מתחיל חג השבועות, עד יום רביעי בלילה. אחרי 49 ימים של ספירת העומר, מפסח ועד שבועות, אנחנו מקבלים את התורה מחדש בהר סיני, גם השנה. נהוג להביא ילדים לבתי הכנסת ולבתי חב"ד כדי לשמוע את עשרת הדברות, כדי לחבר את הדור הבא לסיפור.
שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.