רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פרשת וישלח תשפ"ג: השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר

איך מתמודדים עם אתגר, עם איום? פרשת וישלח מספרת על המפגש של יעקב עם אחיו עשיו, שהוא גם אויב שלו. במשך אלפי שנים לומדים ממנה איך להיערך לאירוע שמפחיד אותנו, ואיך להתמודד עם סכנה גשמית ורוחנית. השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר. מוזמנים להצטרף, מוזמנים לשתף.

להאזנה כפודקאסט

1. פרשת השבוע היא פרשת וישלח, והיא הפרשה השמינית בספר בראשית.
2. בפרשה מסופר על המפגש של יעקב עם אחיו עשיו, שהוא גם אויב שלו. התורה לא מסתירה את העובדה שיעקב מפחד: "ויירא יעקב מאוד, ויצר לו". אבל הוא מתעל את הפחד לעשייה: הוא שולח לעשיו מתנה, הוא מתפלל והוא נערך גם למלחמה. פרשנינו לומדים במשך אלפי שנים מהפרשה איך להתמודד עם איום ואתגר שניצב מולנו.
3. חכמינו מלמדים אותנו שעשיו הרשע לא נראה כמו רשע. הוא היה מרשים מבחינה חיצונית. לא תמיד הרשע נראה רשע והצדיק נראה צדיק. התדמיות והתחפושות מבלבלות אותנו לעתים.
4. בפרשה מופיעה מצוות אחת מתוך תרי"ג (613) מצוות: מצוות גיד הנשה, שנוגעת לדיני הכשרות. יעקב אבינו נאבק בלילה עם אויב מסתורי שנוגע בירך שלו, והדבר משפיע על הלכות הכשרות עד היום. זהו עיקרון יסודי: להפוך אירועים למעשים, להפוך סיפורים מכוננים לעקרונות חיים.
5. בעוד פחות משבועיים - חנוכה. ובשבוע הבא - י"ט בכסלו, יום החג של תנועת החסידות. אירועים חסידיים רבים מתקיימים ברחבי העולם ביום המיוחד הזה.
שבת שלום.

ספר חדש לקוראים הצעירים ולכל המשפחה

"לגדול! 2", על מסכת אבות ועלינו

להנחה - השתמשו בקוד קופון 5959

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.