רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

סוד הנתינה - השיעור השבועי - פרשת תרומה תשפ"ב

להורדת קובץ שמע לחצו כאן

 

איך בניית המשכן קשורה לחינוך לילדים, להד-סטארט וגיוס המונים, וגם לבית הפרטי שלנו?

1.

אחרי עלילה מרתקת במהלך ספר בראשית ובתחילת ספר שמות, פרשת תרומה עוסקת לראשונה בנושא אחר, מורכב יותר – הקמת המשכן במדבר. היא מתארת בפירוט איך מקימים את המשכן שילווה את העם במהלך המסע.

2.

פרשנינו מסבירים כי עד עכשיו בני ישראל קיבלו מתנות ושפע של דברים (קריעת ים סוף, עשרת הדברות, עשר המכות ועוד). עכשיו לראשונה אלוקים לא רק נותן להם, אלא גם דורש ומבקש מהם. הם הופכים מפסיבים לאקטיביים, ועוברים מילדות לבגרות. בגרות אמיתית זה לא לקבל מתנות כי המתנה הכי גדולה היא לקחת אחריות על עצמך.

3.

בריאת העולם מתוארת בתורה בערך ב-30 פסוקים. הקמת המשכן – ב-450 פסוקים. ההבדל הגדול הזה מלמד אותנו דבר חשוב: התורה לא מתארת את הקוסמוס כולו, אלא את מה שהאדם צריך לעשות בעולם. היא לא מתמקדת בבריאת העולם המרתקת והמלהיבה, אלא במשימת חייו של האדם, בשליחות שלו ובפעילות שלו בעולם, אחרי שנברא.

4.

המשכן היה מרכז רוחני שליווה את העם ארבעים שנה, עד לכניסה לארץ. עם הכניסה לארץ הם קיבלו ציווי להקים מרכז רוחני אחר, לא נודד אלא קבוע ויציב בירושלים – המקדש.

5.

השבוע בימים שלישי ורביעי צויין ראש חודש אדר א'. משנכנס אדר מרבים בשמחה, והוא נכנס השבוע. השנה היא שנה מעוברת, אחרי אדר א' יגיע אדר ב', ובו חגיגות הפורים, כך שיש לנו השנה שישים ימים של שמחה. חודש שמח, ושבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.