רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פרשת וארא תשפ"ג: השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר

שיעור לפרשת וארא תשפג

התחלנו. יציאת מצרים יוצאת לדרך. שבע מתוך עשר המכות מופיעות בפרשת השבוע, ומלמדות אותנו המון על יציאה מעבדות לחירות, גם בחיים שלנו. השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר, פרשת "וארא". מוזמנים להצטרף, מוזמנים לשתף.

להאזנה כפודקאסט

  1. פרשת וארא היא הפרשה השנייה בספר שמות, שהוא הספר השני בתורה. לא מופיעות בה מצוות מעשיות.
  2. בפרשה מופיעות שבע מתוך עשר המכות – דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שחין וברד. מדובר ב"סדנה חינוכית" עבור פרעה והעם המצרי, שתמשיך כמובן בשבוע הבא, בשלוש המכות האחרונות.
  3. בפרשה מתברר שלא רק את פרעה צריך לשכנע לקראת יציאת מצרים. גם עם ישראל לא מספיק בשל. צריך להוציא אותו ממצרים, אבל צריך להוציא את מצרים ממנו... בפרשה מסופר שבני ישראל לא שומעים את בשורת הגאולה של משה "מִקֹּצֶר רוּחַ וּמֵעֲבֹדָה קָשָׁה". הם יותר מדיי טרודים ומשועבדים. פרשנינו מסבירים שגם אנחנו יכולים לפספס בשורות של גאולה בגלל עומס-יתר.
  4. משה רבנו מזכיר פעמיים בפרשה שהוא "ערל שפתיים". אלוקים בוחר בו להנהגה למרות זאת, והתורה מלמדת אותנו כאן שהמנהיג הכי גדול שלנו לא היה מושלם, ושיכולת דיבור מרשימה וסוחפת היא לא העיקר.
  5. האחים משה ואהרון מראים יכולת הנהגה משותפת. הם ניגשים יחד לפרעה ומייצגים יחד את האידיאל של יציאה מעבדות לחירות. השניים מתקנים כך את הקלקול שראינו בספר בראשית, של מריבות ומלחמות בין אחים.

שבת שלום.

ספר חדש לקוראים הצעירים ולכל המשפחה

"לגדול! 2", על מסכת אבות ועלינו

להנחה - השתמשו בקוד קופון 5959

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.