רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

70 שנות מהפכה

הערב – י' שבט, יום חג בחסידות חב"ד. מה מיוחד ביום הזה?

1. זהו יום פטירתו של האדמו"ר הקודם של תנועת חב"ד, הרב יוסף יצחק שניאורסון, שהפך למודל בברית המועצות: אפשר להתייצב מול השלטון הקומוניסטי, אפשר לשמור במחתרת על הניצוץ היהודי, ולבסוף – היהדות יכולה להביס שלטון רשע עוצמתי.

2. הרב שניאורסון עבר לאמריקה ובפיו סיסמה חינוכית חשובה: "אמריקה אינה שונה". אסור לזרוק את כל האוצרות מהעיירה היהודית באירופה. אסור להתבלבל, אסור להתבולל, גם בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות צריך לשמור על גבולות.

3. אחרי פטירתו, זהו גם היום שבו הרבי מלובביץ', החתן שלו, החל את תקופת מנהיגותו, לפני 70 שנים בדיוק. אחרי השואה היהדות נראתה כמורשת חיוורת מהעבר, אבל הוא חינך דור שלם לתפיסה אחרת: לא רק עבר, אלא עתיד. לא למגננה ולמבוכה, כן לתנופה ולעשייה. במקום פסיביות אומללה וניסיון לשמר את הקיים, הוא הוביל לאקטיביות ולפריצה החוצה.

4. המשימה שהשאיר – השליחות. בהתבטאות נדירה ואישית שלו על עצמו, כתב פעם הרבי מלובביץ': "ענייני להיות שליח, לעורר כל אחד ואחת למלא תפקידו הנפשי והפנימי, בהווה ובעתיד". הוא הקדיש לכך את חייו: לגעת בילדים וקשישים, נשים וגברים, יהודים ולא-יהודים, פרופסורים וקבצנים. מרבים לדבר על מעצמת שליחי חב"ד המופלאה שהקים, אבל החידוש הגדול הוא לא באלפי השליחים האלה, אלא במיליוני השליחים. הוא הפך כל אדם, כל אחד מאיתנו – לשליח.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.