רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

5 דברים שלמדתי בשבת בניו ג’רזי

הרב זלמן וטובה גרוסבאום

1. “בעיה יכולה להפוך לאתגר, ואתגר יכול להפוך להזדמנות”. זה המוטו של “מעגל הידידות” בליבינגסטון, ניו ג’רזי, מרכז יוצא דופן לילדים בעלי מוגבלויות.
2. אין גבול ליצירתיות בתחום החסד: זה לא רק קומפלקס ענק עם מתקנים, בריכה ומגרשי ספורט מונגשים, זו כל הגישה לתחום: הילדים עושים חסד בעצמם. הם באים גם כדי לתת ולא רק לקבל: למשל, הם אורזים “חבילות שבת” שמחולקות למאושפזים במרכזים רפואיים באזור, בכל שבוע.
3. הוזמנתי לדבר בסעודת שבת גדולה למאות המשפחות, הילדים, המתנדבים והתורמים של המרכז. ראיינתי שם את תומר מאיר, בחור צעיר ואמיץ, שורד פסטיבל הנובה (הוא לא קרוב משפחה שלי, אבל הסברנו להם שאם כל ישראל אחים, אז בעצם כן).
חלק מהאמריקאים בקהל סיפרו אחר כך בהתרגשות שזו הפעם הראשונה שבה הם שומעים על מה שקרה ב-7.10 באופן אותנטי, בגוף ראשון, בלי העוינות של רשתות התקשורת הזרות.
4. בסוף האירוע חשבתי לעצמי שהמוטו שלהם ביחס לבעיות, למחלות ולנכות - נכון גם למצב בישראל: כל משבר הוא גם אתגר, והוא צריך להפוך להזדמנות.
5. ומאחורי כל האימפריה הזו עומדים בשקט שליחי חב”ד, הרב זלמן וטובה גרוסבאום. עשרות אלפי אנשים מבקרים כאן בכל שנה, ביניהם גם אורחים לא-יהודים רבים, ולומדים על רגישות וערבות הדדית. תזכורת חשובה לעולם כולו כיום. תודה על הזכות.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.