רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

5 דברים על חודש אדר, שמתחיל היום

חודש אדר
1. מִשֶּׁנִּכְנַס אֲדָר מַרְבִּין בְּשִׂמְחָה, והוא נכנס היום. היום ומחר מציינים יומיים של ראש חודש.
2. מקורו של השם אדר הוא בבלי, אבל יש מי שנהגו לקרוא את המילה גם כך: א'-דר, כלומר אלוקים דר (גר) בחודש הזה, הוא נמצא בו באופן מיוחד.
3. אחד הביטויים המזוהים עם חודש אדר מופיע במגילת אסתר: "וְנַהֲפוֹךְ הוּא". כמו שבמגילה הכול התהפך פתאום ברגע האחרון לטובה, כך בעוד תחומים בחיים אפשר להיות מופתעים: לראות את הרע מסתלק פתאום, את המציאות מתהפכת ואת החושך מתחלף ברגע באור גדול.
4. חכמינו מזכירים גם שאדר הוא חודש שמח כי הוא היה החודש האחרון שלנו בגלות, לפני יציאת מצרים בחודש ניסן. זה חודש אחרון לפני פסח, לפני הגאולה.
5. גם היום, כמו בכל ראש חודש, מתפללים בבוקר תפילת מוסף ולא רק תפילת שחרית, אומרים את פרקי ההלל מתוך ספר התהלים, ומוסיפים בתפילה ובברכת המזון את המילים היפות של "יעלה ויבוא", שכדאי להתבונן בהן:
"יַעֲלֶה וְיָבֹא ויַגִּיעַ ויֵרָאֶה וְיֵרָצֶה ויִשָּׁמַע ויִפָּקֵד וְיִזָּכֵר זִכְרוֹנֵנוּ וְזִכְרוֹן אֲבוֹתֵינוּ, וזִכְרוֹן יְרוּשָׁלַיִם עִירָךְ, וְזִכְרוֹן מָשִׁיחַ בֶּן דָּוִד עַבְדָּךְ, וְזִכְרוֹן כָּל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל לְפָנֶיךָ, לִפְלֵיטָה לְטוֹבָה, לְחֵן לְחֶסֶד וּלְרַחֲמִים לְחַיִּים וּלְשָׁלוֹם בְּיוֹם רֹאשׁ הַחֹדֶשׁ הַזֶה".
אמן. חודש טוב!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.