רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

5 דברים על השבת הזו

1. פרשת השבוע, פרשת משפטים, היא השישית בספר שמות. מתחילת הספר קראנו על השעבוד במצרים, עשר המכות, יציאת מצרים, קריעת ים סוף ומעמד הר סיני. אחרי כל העלילות האלה, השבוע הפרשה היא אחרת לגמרי: היא מביאה שלל הוראות, מצוות והלכות שנוגעות לחיים עצמם. בסך הכול מופיעות בפרשה 53 (!) מצוות, מתוך 613 (תרי"ג) מצוות שבתורה.
2. בין הנושאים המגוונים בפרשה: יחסי עבודה, שכנים, משפחה, צדקה, חגים, כשרות, יחס לעני וליתום ולאלמנה, החזרת חובות, כניסה לארץ ישראל ועוד ועוד. ועוד.
3. הרב פרופ' יונתן זקס הסביר כמה חשוב לחבר את השבוע שעבר, את מעמד הר סיני, לשבוע הזה, למצוות המעשיות: "החוויה החד-פעמית של מעמד הר סיני צריכה לעבור תרגום. זה מה שעושה פרשת משפטים. המשימה שלנו בחיים היא להפוך את החוויה וההשראה – לתשומת לב קפדנית לפרטים, להפוך את ה'וואו' לחוקים. כך המסר הופך לעל-זמני".
4. לקראת סוף הפרשה משה רבנו קורא בתורה באוזני העם, והם מכריזים את שתי המילים המפורסמות והמכוננות: "נַעֲשֶׂה וְנִשְׁמָע".
5. השבת הזו נקראת "שבת מברכים", כי מברכים בה את חודש אדר. "מִשֶּׁנִּכְנַס אֲדָר מַרְבִּין בְּשִׂמְחָה", והוא נכנס השבוע. בימים שלישי ורביעי השבוע – ראש חודש אדר.
חודש טוב ושבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.