רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

5 דברים על הימים האלה

למרות שזה נשמע מוזר, היום יום רביעי (: והנה עוד 5 עובדות:

1. מה מאחלים כעת? "חתימה טובה" או "גמר חתימה טובה". אלה לא סתם מילים, הן מבטאות אמונה שיש לנו אפשרות לתיקון בימים האלה, כדי להיחתם לשנה טובה ומתוקה.

2. היום צום גדליה. זה יום תענית לזכר הרצח של המנהיג גדליהו בן אחיקם, על ידי ישמעאל בן נתניה. הרצח העגום הזה, בתוך העם היהודי, סימל את סוף היישוב היהודי בארץ ישראל בתקופת הבית הראשון, ואת היציאה של היהודים האחרונים כאן לגלות.

3. אנחנו ביום השלישי בעשרת ימי תשובה. שני הימים הראשונים היו בראש השנה, והיום העשירי יהיה כמובן יום הכיפורים, בתאריך י' בתשרי. אלה ימים מיוחדים שנחשבים "ימי רצון", ימים שבהם הלבבות פתוחים והשמיים פתוחים ואפשר להשתנות לטובה יותר בקלות.

4. עד לערב יום הכיפורים נהוג לומר סליחות. מדי לילה מגיעים עשרות אלפים לכותל המערבי, אבל מנייני סליחות וסיורי סליחות מתקיימים בימים אלה בכל רחבי העולם היהודי.

5. בעשרת הימים הראשונים של השנה יש תוספות מיוחדות בתפילה. בתוך השגרה השוטפת, משבצים מילים קצת אחרות, רק לתקופה הזו. הנה אחד המשפטים היפים האלה: "בְּסֵפֶר חַיִּים, בְּרָכָה וְשָׁלוֹם, וּפַרְנָסָה טוֹבָה וּגְזֵרוֹת טוֹבוֹת, יְשׁוּעוֹת וְנֶחָמוֹת נִזָּכֵר וְנִכָּתֵב לְפָנֶיךָ אֲנַחְנוּ, וְכָל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל, לְחַיִּים טוֹבִים, וּלְשָׁלוֹם". אמן.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.