רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

5 דברים לראש חודש אייר

חודש אייר

1. בוקר טוב, חודש טוב. הנה כמה תזכורות בתקופה מאתגרת: היום ומחר מציינים את ראש חודש אייר. נהוג לומר שהמילה אייר היא ראשי תיבות – אֲנִי ה' רֹפְאֶךָ. זה נחשב חודש של רפואה, רפואת הנפש ורפואת הגוף. פרשנינו מסבירים שעם ישראל יצא מהעבדות במצרים בחודש ניסן, ועבר תהליך של ריפוי והתחדשות בחודש שאחרי, חודש אייר.

2. את השם "אייר" הבאנו איתנו מגלות בבל, ומשמעות המילה היא – אור.

3. הנה כמה ימים שמאירים את החודש הזה, גם בתקופה קשה: בי"ח באייר מציינים את ל"ג בעומר, יום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי, שמזוהה עם תורת הסוד. בי"ד באייר מציינים את "פסח שני", למי שפספס את הפסח הראשון, מתוך תפיסה שתמיד אפשר לתקן. ובדורנו: בה' באייר תש"ח לפני 76 שנים הוקמה מדינת ישראל ובכ"ח באייר תשכ"ז לפני 57 שנים זכינו לשחרור ירושלים.

4. ראש חודש נחשב ליום של שמחה, התחדשות ותפילה. בראש חודש מוסיפים לתפילה ולברכת המזון קטע שנקרא "יַעֲלֶה וְיָבֹא", מתפללים תפילת הלל (מזמורי הודיה מתוך ספר תהלים) וגם תפילת מוסף, יש מי שעורכים סעודת ראש חודש חגיגית ויש עוד מנהגים רבים.

5. מכל חודשי השנה, רק בחודש אייר – כל הימים ספורים. ספירת העומר החלה באמצע ניסן ותסתיים בתחילת סיון, אבל רק באייר סופרים בכל יום ויום את ספירת העומר. זה חודש שעוזר לנו לחיות בתודעה של ניצול זמן, חודש שמזכיר לנו עד כמה כל יום בחיים הוא מיוחד וחד-פעמי.

בשורות טובות, חודש טוב.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.