רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

5 דברים לקראת שבת

‏1. פרשת השבוע היא פרשת כי תבוא, בספר דברים. זהו המשך נאום הפרידה של משה רבנו מהעם.

2. הפרשה מתחילה במצוות הביכורים: חקלאי שרואה תאנה קטנה ובשלה על העץ, שם אותה בטנא ויוצא עם הסל הזה למסע של תודה, לירושלים. זהו שיעור גדול בהכרת תודה, בתשומת לב לרגעים ראשונים, ובשיתוף ההצלחה הכלכלית האישית שלנו – עם הסיפור הגדול של העם כולו.

3. הפרשה מכונה גם פרשת התוכחה, בגלל הקללות המופיעות בה. פרשנינו מתעכבים על הפסוק הבא: "וּבָאוּ עָלֶיךָ כָּל הַקְּלָלוֹת הָאֵלֶּה וּרְדָפוּךָ... תַּחַת אֲשֶׁר לֹא עָבַדְתָּ אֶת ה' אֱלֹוקיךָ בְּשִׂמְחָה וּבְטוּב לֵבָב מֵרֹב כֹּל". כלומר, זהו לא עונש רק על דברים שלא עשינו, אלא על כך שלא עשינו אותם מתוך שמחה וטוב-לב. ככה צריך לפעול בעולם.

4. אחרי קריאת הפרשה קוראים את ההפטרה. אנחנו עדיין בשבע שבתות הנחמה שאחרי תשעה באב.. השבוע דברי הנחמה של הנביא ישעיהו מתארים את האור הגדול שעתיד להאיר עלינו בארץ: "קוּמִי אוֹרִי כִּי בָא אוֹרֵךְ וּכְבוֹד ה' עָלַיִךְ זָרָח... וְהָלְכוּ גוֹיִם לְאוֹרֵךְ... לֹא יִשָּׁמַע עוֹד חָמָס בְּאַרְצֵךְ שֹׁד וָשֶׁבֶר בִּגְבוּלָיִךְ וְקָרָאת יְשׁוּעָה חוֹמֹתַיִךְ וּשְׁעָרַיִךְ תְּהִלָּה". אמן, בקרוב.

5. ובמוצאי שבת – גם האשכנזים מצטרפים לאמירת הסליחות, אחרי שבעדות המזרח התחילו כבר בתחילת חודש אלול. מעמדי הסליחות הגדולים, רק יגדלו מעתה עוד יותר, עד ליום הכיפורים.

שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.