רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

המציאות בחוץ, המציאות בפנים

מתעניינים בנדלן בארץ

סיפור לפני שבת: הכותרות על מה שקרה השבוע בלוס אנג'לס נשמעות נורא. התקפה אנטישמית אלימה על בית כנסת. תומכי חמאס הביאו אלות ואיימו על יהודים. אחד מהם גם נעצר על ידי המשטרה. ראש העיר והמושל וגם הנשיא ביידן פרסמו גינויים נחרצים.
אבל רגע, צריך לדעת לקרוא חדשות. גדעון כץ מחברת IMP סיפק לי גרסה אחרת לגמרי לאירועים, גרסה שהיא אפילו אופטימית למדיי.
כץ מארגן ירידי נדל"ן בחו"ל למי שמתעניין בעלייה, ביחד עם עמנואל וואתרי. מאז שמחת תורה – הביקוש בשיא. הוא היה מעורב בהפקת אירועים למתעניינים בישראל בניו ג'רזי, מונטריאול, ניו יורק ועכשיו גם בלוס אנג'לס.
"בכל פעם מחדש המפגינים הפרו-פלסטיניים מגיעים", הוא מספר, "אבל המשטרה דואגת להרחיק אותם. הפעם, למרות הבקשות שלנו, השוטרים הירשו להפגנה להתקרב ממש אל בית הכנסת 'עדת תורה' שבו נערך האירוע, ברחוב פיקו בלוס אנג'לס. לכן זה התדרדר לאלימות".
מבלי להמעיט בחומרת האירועים, הסיפור בעיניו הוא גם האירוע עצמו. חשוב לשים לב נגד מה הם הפגינו:
"הם אמנם צעקו בחוץ, אבל בפנים התכנסו יותר מ-350 יהודים. צעירים, מבוגרים, משפחות, המוני יהודים שהצביעו ברגליים, ובאו לחפש דירות בארץ. הם מבקשים לקנות כעת בתים בכל רחבי ארץ ישראל, ובעצם אומרים בפה מלא, כמו בפרשת השבוע: 'טוֹבָה הָאָרֶץ מְאֹד מְאֹד'. הם מתקנים את חטא המרגלים, ואלפי שנים אחר כך עוזבים את מצרים, את ארצות הברית, לטובת ישראל.
חלקם פילסו לעצמם דרך ממש בתוך ההפגנה המכוערת וספגו קללות ומכות, וחלקם נכנסו מהכניסה האחורית.
החמאסניקים המפגינים היו מאוד ברורים: 'פרום דה ריבר טו דה סי', כלומר אין זכות ליהודי לגור בשום מקום בארץ ישראל. ומה שקרה שם בחוץ, הוא בדיוק הסיבה שבגללה בפנים כל כך הרבה אנשים הביעו רצון לעלות לארץ. ראיתי השבוע בעיניים איך גל האנטישמיות הזה יוצר תוצאה הפוכה: הם רק מחזקים את ישראל".
(בתמונה: בחוץ ובפנים...)

 

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.