רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

3 סיפורים קטנים על אדם גדול

הרב מרדכי אליהו זצ"ל
ציור: אלישע כץ

היום לפני 9 שנים נפטר הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל. רב ראשי, דיין, מקובל, מחנך. הנה שלושה סיפורים קטנים-גדולים עליו:

  • מספר בנו, הרב שמואל אליהו: "רק בגיל מבוגר אנחנו הילדים שמענו את המשפט 'עכשיו נאמר דבר תורה'. לא ידענו מה זה 'דבר תורה' כי כל השיח באופן טבעי נע תמיד סביב התורה. אבא בנה איתנו סוכה, קשר לנו את הציצית, הלך איתנו לקנות שופר או ארבעת המינים, וגם שטף כלים בבית בערב וסיפר לנו סיפורי צדיקים לפני השינה. רק היום אני יודע כמה השותפות הזו שהוא יצר איתנו – בנתה עולמות. הכול היה טבעי ונורמלי, ומתוך שמחה".
  • עוד סיפרו ילדיו במהלך ה"שבעה": "הגיעו אל אבא מאות אנשים ביום. היינו מסתכלים מהצד איך הוא משקיע מזמנו באחרים, וכך בלי לשים לב התחנכנו על מדרג ערכים נכון: אתה פשוט לומד שאתה פחות חשוב, והאחר יותר חשוב".
  • ד"ר אברהם ליפשיץ סיפר: "בצעירותו הרב אליהו היה מחנך של כיתה בבית ספר, והראה מופת של אכפתיות. כשהוא לא הסתדר עם תלמיד מסוים והקשר ביניהם לא היה מספיק נכון וטוב בעיניו, הוא היה מקפיד להתפלל על אותו תלמיד. היו מקרים שבהם אפילו צם עבור התלמיד. כשמורים היו באים אליו עם טענות על תלמידים, נהג לשאול: קודם כל, אתה מתפלל עליו?".

לזכרו.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.