איפה לומדים על אהבה?

היום ט"ו באב. אחת המילים הנפוצות ביותר בשירים, בפרסומות ובסרטים היא "אהבה". האם בטוח שמגדירים אותה שם נכון? רווקים שהיו משוחחים עם הרבי מלובביץ' על הרצון להינשא כבר, היו שומעים ממנו את הדברים הבאים:

"אולי קראתם יותר מדי ספרים רומנטיים", הוא חייך. "אהבה אינה הרגש הכובש והמעוור שאנחנו מוצאים בעולם הספרות. במציאות, לא בטוח שעם הגעתו של בן הזוג המתאים תרגישו מכת ברק מסנוורת או פרפרים בבטן. אהבה אמיתית היא רגש אחר, אשר מתחזק במשך השנים. היא לא מכבה את ההתלהבות הראשונית, אבל המעשים הקטנים היום-יומיים של השהות ביחד הם הגורמים לאהבה לפרוח. תדמיינו להבה קטנה, שרק לאורך זמן הופכת לאש בוערת. חומרי הדלק של האש הזו הם השיתוף, הדאגה, הכבוד ההדדי, ההתמודדות המשותפת עם מכשולי החיים, בניית החיים, המשפחה והבית. כאשר חיים של שני אנשים זרים מתאחדים והופכים לאחד, במשך הזמן מגיע שלב שבו כל אחד מבני-הזוג מרגיש שהוא חלק של בן-זוגו, ואיש מבני-הזוג אינו יכול לתאר לעצמו חיים בלי שהאחר יהיה לצדו. זו אהבה".

* הדברים מוקדשים היום לעילוי נשמת יותם עובדיה שנרצח אתמול בפיגוע ביישוב אדם, ולרפואת הפצוע יוסף בן זאב.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.