תאמין
צילום: פלאש90

רוב הבתים במושב מבוא מודיעים נשרפו אתמול. זה מושב שהקימו תלמידיו של ר' שלמה קרליבך, עולים מאמריקה. מושב של תפילה, שמחה, ריקוד ויצירה. מקום עם המון רוח – שעלה באש. כשפתחתי הבוקר את הספר "פשוט אהבה" של ר' שלמה קרליבך – זה מה שמצאתי:

"רבי נחמן מברסלב אומר: 'אם אתה מאמין שיכולים לקלקל – תאמין שיכולים לתקן'. אומרים שמספיק שוטה אחד או גפרור אחד כדי לשרוף יער שלם, כלומר שכוח הקלקול הוא מהיר וחזק וגדול. באמצעות מילה אחת או מעשה אחד לא נכונים, עלולים להרוס עמל ויגיעה של שנים רבות. אבל רבי נחמן אומר: זה לא חידוש. החידוש הוא להאמין שבאמצעות מילה אחת טובה, מעשה קטן או אפילו מחשבה – אפשר לבנות ולהקים עולם ומלואו. לכן רבי נחמן משתמש במילה 'תאמין'. אם אדם יגיד לחברו: 'תאמין לי, הלכתי לבית הכנסת והוא בדיוק באותו המקום שבו הוא היה אתמול' – זה יישמע מצחיק. בדברים פשוטים ומובנים לא צריך אמונה. כדי להאמין בקלקול לא צריך להיות 'בעל אמונה' גדול, זהו הטבע האנושי. אבל להאמין בכוח המתקן, הבונה – זוהי העבודה שלנו. להאמין במה שהשכל לא תופס בקלות: שכוח התיקון גדול ומשמעותי יותר. רוב הצדיקים לימדו אותנו לא לשרוף את היער. זה נכון, אבל רבי נחמן מלמד אותנו: אפשר לנטוע יערות. כוח התיקון גדול מכוח ההרס. זו אמונה".

מוקדש לאנשי מבוא מודיעים היקרים והמאמינים.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.