רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שלוש נקודות על הספר "לרפא את הלב"

1.
יהושע מילר, המנכ"ל של הוצאת "מגיד" שהוציאה את "לרפא את הלב", שלח לי את התמונות האלה משירות המילואים הממושך שלו בעזה. הוא לקח את החוברת גם לשם, וחילק לחיילים. עשרות קטעים קצרים של הרב יונתן זקס שמתאימים למצב, יחד עם תוספות וסיפורים שאספתי מאז שמחת תורה.
ואם אתם לא בעזה עם יהושע היקר, ורוצים גם עותק, החוברת מחולקת חינם, ללא עלות, וזו הדרך לקבל אותה:
• ניתן לאסוף את החוברת במשרדי הוצאת "קורן" ברחוב עין גדי 10 בשכונת תלפיות בירושלים, בין השעות 9:00-15:00.
• לאיסוף כמויות לחלוקה (למקום עבודה כיתה, קהילה וכו'), מעל ל- 50 עותקים, יש לתאם מראש במייל של ההוצאה לפני שמגיעים: [email protected]
• החוברת מחולקת גם בסוף ההרצאות שלי ברחבי הארץ, אנחנו מעדכנים פה מדי פעם על הזדמנויות.
2.
את החוברת החדשה על המצב, "לרפא את הלב", ערכו בכישרון רב הדסה סאסי ורקפת בן ישי (כן, כמו גם את הסדרה "לגדול"). והנה הדסה בפינה שלה בתכנית הבוקר של עדן ועודד בערוץ 14 משיקה את החוברת, עם פסקה אחת לדוגמה.
שימו לב איך בדרך כלל כתבים מפנים ככה לציטוט של ראש הממשלה או ראש האופוזיציה, והנה היא מפנה ככה לשקופית עם ציטוט של הרב זקס. אהבתי.

3.

תקווה צריכה להיות תוכנית העבודה שלנו. גם היום, בעיקר היום. והנה פסקה שנותנת תקווה:
"אחרי כל טרגדיה בתולדות ישראל - בא גל חדש של יצירתיות. חורבן בית ראשון הוביל לחידוש מקומה של התורה בחיי העם, במפעל של עזרא ונחמיה. חורבן בית שני הצמיח את היצירות הגדולות של התורה שבעל פה – המדרש, המשנה ושני התלמודים.
טבח הקהילות היהודיות בצפון אירופה במסע הצלב הראשון - חולל את הופעתם של חסידי אשכנז. המפגש עם הנצרות בימי הביניים - הוביל להתחדשותה של פרשנות המקרא. המפגש עם האסלאם הנביט רנסנס בפילוסופיה היהודית. גירוש ספרד התגלגל לתחיית הקבלה בצפת במאה ה-16.
השואה, הקטסטרופה הגדולה מכולן, הובילה ללידה גדולה מחדש: רק שלוש שנים אחרי שהביט באישוני מלאך המוות באושוויץ, הגיב עם ישראל באישור חסר תקדים של החיים, בהכרזה על מדינת ישראל.
בסינית, אותו סימן-כתב מציין 'משבר' ו'הזדמנות'. אולי לכן שורדת התרבות הסינית שנים רבות כל כך. העברית אופטימית אפילו יותר מהסינית: 'מַשְׁבֵּר' הוא גם כיסא היולדת. הרפלקס היהודי הוא לראות תקופות מצוקה כצירי לידה. משהו חדש נולד".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.