רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שני משפטים מחזקים מהרב קוק

הרב קוק

מה היה הרב אברהם יצחק הכהן קוק אומר היום? אני לא יודעת, אבל היום, ג׳ אלול, הוא יום פטירתו, והנה שני משפטים מחזקים שהשאיר לנו, על אתגרי הדור והתקופה:

בתקופה של משבר, הוא כתב ליישוב העברי בארץ ישראל:

"כָּל מִי שֶׁהוּא עוֹקֵב אַחַר סִדְרֵי הַיִּשּׁוּב, מֵרֵאשִׁית צְעָדָיו עַד עַכְשָׁו, יָכוֹל לִרְאוֹת בְּחוּשׁ, אֵיךְ שֶׁמִּכָּל יְרִידָה אֲשֶׁר סָבַלְנוּ – נִצְמְחָה אַחַר כָּךְ עֲלִיָּה וְהִתְפַּתְּחוּת יוֹתֵר גְּדוֹלָה, וְצַעַד שֶׁל דְּלִיגָה לְטוֹבָה יָצָא מִכָּל מַשְׁבֵּר. וּמִזֶּה עָלֵינוּ לִלְמֹד וְלָקַחַת לֶקַח טוֹב, שֶׁלֹּא לִהְיוֹת נוֹפְלִים בְּרוּחֵנוּ".

כלומר: כל ירידה מובילה אחר כך לעלייה, העיקר הוא לשמור על אופטימיות, לא להתייאש, ולדעת שהניסיון מלמד שכל משבר מביא לבסוף להתקדמות.

ועוד מילה שחזרה אצלו שוב ושוב – נחמה. הוא לא רק עודד וחיזק בעצמו, הוא אמר לנו שזה התפקיד של כולנו: "נֶחָמַת יִשְׂרָאֵל הִיא עַכְשָׁו חוֹבָתֵנוּ הַיּוֹתֵר גְּדוֹלָה וְקְדוֹשָׁה. הֻרְגַּלְנוּ הַרְבֵּה לְדַבֵּר רַק דִּבְרֵי תּוֹכְחוֹת קָשִׁים. אֲנַחְנוּ חַיָּבִים לְנַחֵם אֶת יִשְׂרָאֵל".

הדברים מוקדשים הבוקר לזכרם של שי ואביעד ניגרקר הי"ד, אב ובנו שנרצחו אתמול בפיגוע בחווארה. שנזכה לצמוח מתוך כל המשברים, ושנזכה לדיבורים מנחמים. שבוע טוב.

 

****

הלילה. הסליחות אצל עדות המזרח מתחילות.

מישהי מבית הכנסת של קהילת אבני החושן בגבעת שמואל שלחה לי את המילים האלה, שאומרים הלילה גם על שי ואביעד ניגרקר, אב ובנו שנרצחו היום בפיגוע בחווארה:

ה' עֲשֵׂה לְמַעַן הֲרוּגִים וּשְׂרוּפִים עַל יִחוּד קְדֻשַּׁת שְׁמֶךָ, וְחוּסָה עַל יִשְׂרָאֵל עַמֶּךָ.

בשורות טובות. שיתקבלו התפילות.

סליחות

 

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.