רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שני דברים לקראת פסח תשפ"ד

חטופים
א.
אל תפספסו את התפילה היפה הזו, שאומרים אחרי שנפרדים הבוקר סופית מהחמץ. הרי ביעור חמץ הוא לא רק פרידה פיזית מהפיתה והלחם. זהו סמל לניסיון התמידי שלנו לבער את הרוע בעולם. והשנה אנחנו יודעים היטב עד כמה יש בעולם רוע, ועד כמה צריך לבער אותו.
אז הנה נוסח עתיק, שהוא ממש בקשה לבער מהעולם את חמאס, חיזבאללה, איראן וכל אויבינו:
"יְהִי רָצוֹן מִלְפָנֶיךָ ה' אֱלֹוקינוּ וֵאלֹוקי אֲבוֹתֵינוּ כְּשֵׁם שֶׁאֲנִי מְבַעֵר חָמֵץ מִבֵּיתִי וּמֵרְשׁוּתִי כַּךְ תְּבַעֵר אֶת כָּל הַחִיצוֹנִים וְאֶת רוּחַ הַטּוּמְאָה תְּבַעֵר מִן הָאָרֶץ... וְכָל הָרִשְׁעָה כְּעָשָׁן תִּכְלֶה וְתַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדוֹן מִן הָאָרֶץ וְכָל הַמְעִיקִים לַשְׁכִינָה תְּבַעֲרֵם... כְּשֵׁם שֶׁבִּעַרְתָּ אֶת מִצְרַיִם וְאֶת אֱלֹהֵיהֶם בַּיָמִים הַהֵם וּבִזְמַן הַזֶּה, אָמֵן".
והנה נוסח נוסף של תפילה שנוהגים לומר לאחר ביעור החמץ. יש פה תזכורת שאנחנו רוצים גם לתקן את האישיות שלנו, את התכונות שלנו, כי חמץ הוא גם הרוע שבתוכנו:
"יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה׳ אֱלֹקֵינוּ וֵאלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עָלֵינוּ וְתַצִּילֵנוּ מֵאִסּוּר חָמֵץ, אֲפִילוּ מִכָּל שֶׁהוּא, בְּשָׁנָה זוֹ וּבְכָל שָׁנָה וְשָׁנָה כֹּל יְמֵי חַיֵּינוּ. וּכְשֵׁם שֶׁבִּעַרְנוּ הֶחָמֵץ מִבָּתֵּינוּ וּשְׂרַפְנוּהוּ, כַּךְ תְּזַכֵּנוּ לְבַעֵר הַיֵּצֶר הָרָע מִקִרְבֵּנוּ תָּמִיד כֹּל יְמֵי חַיֵּינוּ, וּתְזַכֵּנוּ לִידַבֵּק בְּיֵצֶר הַטּוֹב וּבְתוֹרָתְךָ וְיִרְאָתְךָ וְאַהֲבָתְךָ תָּמִיד, אָנוּ וְזַרְעֵנוּ וְזֶרַע זַרְעֵנוּ, כֵּן יְהִי רָצוֹן".
אמן. חג כשר ושמח. בשורות טובות. שיתקבלו כל התפילות.
ב.
עמיחי שינדלר נפצע קשה בשמחת תורה, כשהגן על הקיבוץ שלו, כרם שלום. אחרי שיקום מדהים, הוא השתתף היום באפיית מצות שנערכה במחלקת השיקום בשיבא תל השומר, והוכיח שאפשר לאפות מצות ולצאת לחירות גם עם יד תותבת.
רבים יאכלו השנה בליל הסדר מצה ומרור, ויידעו היטב את סוד החיבור הזה. רפואה שלמה, עמיחי, וחג כשר ושמח.
(תודה לרב שלמה רענן מארגון "איילת השחר" ולשוקי בריף)

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.