רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שלוש הברכות שנברך הלילה, ליד הנר הראשון של חנוכה 

חיילים מתקינים חנוכיה בעזה

1. בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהַדְלִיק נֵר שֶׁל חֲנֻכָּה. לפעמים נראה שהחושך שולט בעולם. שמשטרים של רשע – מהיוונים ששלטו בארץ ישראל בימי החנוכה, ועד לאיראן, לבנון ועזה בימינו – הם החזקים, הם המנצחים. חנוכה מזכיר לנו לא להתייאש מהחושך ולהדליק את האור שלנו. על פי ההלכה מדליקים תחילה נר אחד, ואז בכל יום עוד נר. מוסיפים עוד קצת אור בעולם, ובסוף האור הנצחי והטוב מנצח את החושך הזמני והרע.

2. בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁעָשָׂה נִסִּים לַאֲבוֹתֵינוּ בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה. החשמונאים פעלו ולחמו ועשו כמיטב יכולתם, אבל גם התפללו לעזרה רוחנית, לנס, להצלחה שמיימית. בשמחת תורה הופתענו לרעה, הכי לרעה, ובחנוכה אנחנו מבקשים להיות מופתעים לטובה, הכי לטובה. שכולם יחזרו בשלום. שנזכה לניצחון, לביטחון, לאחדות, למיגור הרשע, לרפואה, לנחמה. בכל שנה זה נחשב זמן מיוחד לתפילות, ליד נרות החנוכה. השנה יש כל כך הרבה על מה ועל מי להתפלל.

3. בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִּיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה. רק בערב הראשון מוסיפים לשתי הברכות הקבועות גם את ברכת "שהחיינו". שהחיינו - אנחנו כבר יודעים כמה זה לא מובן מאליו.

חנוכה שמח. שנזכה לראות במהרה איך האור מנצח את החושך!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.