רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שלא נהיה יהודי הדממה

התמונה באדיבות מארגני העצרת, ארגון ה-IAC

מול גל האנטישמיות העולמי – נערכו אמש עצרות חיזוק והזדהות עם ישראל ברחבי העולם. אחד הדוברים המרגשים היה אלישע ויזל, הבן של ניצול השואה אלי ויזל, זוכה פרס נובל. הנה חלק ממה שאמר לקהל בניו יורק:

"אבא שלי, אלי ויזל זכרונו לברכה, יצא בשנות ה-60 לחבר העמים, לפגוש יהודים רוסים, שנאסר עליהם להיות חלק מאיתנו. אסור היה להם לחגוג בר מצווה, או להניח תפילין, או להביע את תמיכתם במדינת ישראל. המפלגה הקומוניסטית שלטה על ידי שקרים, והשקר האנטישמי הגדול ביותר היה שהיהודים הם נצלנים, היהודים הם האויב של העובדים.

חברים, גם היום אנחנו קורבן של שקר גדול. זה קל לזהות את השקר הקומוניסטי או הנאצי, אבל האנטישמיות של היום משקרת בדיוק כמו אז. כשאבי ביקר ברוסיה, היהודים שם שאלו אותו: 'כמה צועדים עבורנו באמריקה?'. הוא התבייש לספר להם כמה מעט. הוא כתב על כך ספר, ששמו 'יהודי הדממה'. רבים חשבו שהוא התכוון ליהודי רוסיה, כי הם היו צריכים ללמוד את התורה הקדושה בסתר, בשקט, אבל הוא התכוון אלינו. אם אנחנו נשתוק – אנחנו יהודי הדממה...

למי שבא לכאן היום אני אומר: אתם תוכלו לומר לילדים שלכם שבאתם ועמדתם כיהודים גאים, גם כשהמפלגה הגדולה בקונגרס ארצות הברית התמלאה בקיצונים שמפיצים שקרים. אלה אותם שקרים ישנים ומרושעים שרודפים אותנו כבר אלפי שנים, בעוד שכל מה שאנחנו רוצים זה לעבוד, להתפלל, לחיות ולנהל מדינה משלנו. אתם תוכלו לומר להם שלא הייתם יהודי הדממה".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.