רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שינויים לפניך!

אלה ימים מיוחדים, עשרת ימי תשובה. בין היתר, יש המון שינויים קטנים בסידור התפילה:

במקום ״הָאֵל הַקָּדוֹשׁ״ אומרים בימים אלה ״הַמֶּלֶךְ הַקָּדוֹשׁ״. במקום ״מֶלֶךְ אוֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט״ אומרים ״הַמֶּלֶך הַמִּשְׁפָּט״. יש עוד ארבע תוספות: ״זָכְרֵנוּ לְחַיִּים, מֶלֶךְ חָפֵץ בַּחַיִּים, וְכָתְבֵנוּ בְּסֵפֶר חַיִּים, לְמַעַנְךָ אֱלֹקים חַיִּים״, ״מִי כָמוֹךָ אָב הָרַחֲמָן, זוֹכֵר יְצוּרָיו לְחַיִּים בְּרַחֲמִים״, ״וּכְתֹב לְחַיִּים טוֹבִים כָּל בְּנֵי בְרִיתֶךָ״, ולסיום: ״בְּסֵפֶר חַיִּים, בְּרָכָה וְשָׁלוֹם, וּפַרְנָסָה טוֹבָה, וּגְזֵרוֹת טוֹבוֹת יְשׁוּעוֹת וְנֶחָמוֹת נִזָּכֵר וְנִכָּתֵב לְפָנֶיךָ, אֲנַחְנוּ וְכָל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל, לְחַיִּים טוֹבִים וּלְשָׁלוֹם״.

המילים שמופיעות שוב ושוב בתוספות המרגשות האלה הן מלך, חיים ורחמים. זו התמצית של הימים האלה. אבל זה לא רק התוכן של הבקשות. המנגנון הזה גורם גם למי שמריץ בעל פה את נוסח התפילה – לעצור רגע. לשים לב. להתייחס אחרת. להיות קשוב ודרוך יותר. אנחנו לא מחליפים לחלוטין את סידור התפילה כעת, אנחנו מרעננים אותו.

אולי זהו הכיוון של כל ימי התשובה האלה: לא לעשות מהפכות גדולות, אלא דווקא לשים לב למוכר, ליומיומי, להתבונן בו שוב, להכניס שינויים קטנטנים בשגרה שלנו.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.