רק הרגע הזה

היום בערב ימלאו 210 שנים לפטירתו של רבי נחמן מברסלב. כל כך הרבה אפשר ללמוד ממנו עכשיו: על שמחה, על פשטות, על התחדשות, על ערבות הדדית וגם – על הדרך להתמודד עם הפחד שלנו מפני העבר והעתיד. רבי נחמן מסביר לנו "כלל גדול", בלשונו: להתמקד בהווה. גם בענייני פרנסה וגם בעניינים רוחניים, לא לעסוק יותר מדיי בעבר ובעתיד, אלא להתמודד עם מה שעלינו לעשות כאן ועכשיו:

"עיקר הזמן של האדם הוא רק זה הרגע שהוא עומד בו, כי העבר כבר עבר ואיננו, והעתיד – מי יודע אם יהיה ומה ייוולד בו, ואין לו לעת עתה רק זה הרגע. העיקר הוא הרגע שהוא בו עכשיו, ולזכות למצוא את הטוב האמיתי שיכולים למצוא בכל רגע ורגע".

תפיסת הזמן שלנו מכבידה עלינו, ורבי נחמן מציע לנו לשנות אותה: חבל לסחוב על הגב את כל מה שקרה ואת כל מה שאולי יקרה. צריך להתרכז במה שלפנינו בלבד, ולהבין שאפשר להתחיל בכל רגע מחדש ממש. הוא כותב שאם נהיה נוכחים תמיד במציאות, ברגע הזה, בלי אלף טרדות ודאגות והסחות דעת, זה יקל עלינו, וימקד אותנו בטוב האמיתי שבכל רגע. אז מתי מתחילים? מעכשיו.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

מתחילים מייד אחרי החגים!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.