רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

רוח האדם

העולם מחכה לשמוע מי ינהיג את המעצמה הגדולה בעולם. בינתיים, כמה מילים על כוחו ועל רוחו של האדם היחיד:

הלילה הלך לעולמו ד"ר רחמים מלמד-כהן. הוא חלה ב-ALS, ניוון שרירים, והפך למשותק בכל גופו, למעט העיניים. ככל שהגוף נחלש, הרוח התחזקה. באמצעות העיניים והמחשב הוא כתב, צייר והעביר הרצאות.

כך סיפר, באחד הראיונות הרבים שנתן: "כל משבר הוא מנוף לעלייה. אנשים לא מאמינים לי כשאני מצהיר בכנות שאלה השנים היפות בחיי. המחלה יצרה בי אתגר למצות כל רגע. כישרונותיי והגיגיי, שהיו כמוסים ונסתרים, התפרצו בצורת 18 ספרים, 8 תערוכות ציורים ו-10 שירים שהולחנו, והכל בתנועת עיניים על מסך המחשב. נכון, אני מתגעגע לחבק את קרוביי, לאכול ולשתות דרך הפה, לטייל בהרים ולנשום בלי מכונת הנשמה, וקשה לי במיוחד כשזבוב מתיישב לי על קצה האף ואני לא יכול לסלק אותו. אבל לאור העובדה שתחזית הרופאים לפני 25 שנים הייתה שאחיה 3-5 שנים, אני מאושר שעודני חי.

יש אנשים שפשוט לא מוכנים לעכל שינוי במצבם, אבל אני מאמין שאדם יכול לעבוד על עצמו ולחיות בשמחה. 'עבדו את ה' בשמחה', זאת המשימה. הרבה פעמים הצרות של אנשים מתגמדות כשהם פוגשים אותי. זה יהיה שקר להגיד שאין לי קושי. כמובן שהיה לי קשה נפשית בהתחלה, אבל החלטתי שאין לי זמן עבור הפחד. צריך לדאוג לכך שהתקווה תהיה תמיד גדולה מהפחד".

הספר החדש של סיון רהב-מאיר לכל המשפחה!

להנחה - השתמשו בקוד קופון 6464

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.