רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שלושה סיפורים על מגילת אסתר

קריאת מגילת אסתר בכפר עזה
1.
פורים שמח מירושלים! בקריאת מגילת אסתר הערב, שמתי לב השנה במיוחד לברכה שאומרים אחרי קריאת כל המגילה:

בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, הָרָב אֶת רִיבֵנוּ, וְהַדָּן אֶת דִּינֵנוּ, וְהַנּוֹקֵם אֶת נִקְמָתֵנוּ, וְהַמְשַׁלֵּם גְּמוּל לְכָל אוֹיְבֵי נַפְשֵׁנוּ, וְהַנִּפְרָע לָנוּ מִצָּרֵינוּ. בָּרוּךְ אַתָּה ה', הַנִּפְרָע לְעַמּוֹ יִשְׂרָאֵל מִכָּל צָרֵיהֶם, הָאֵל הַמּוֹשִׁיעַ.

שיתקיים במהרה גם בנו, אמן.

קריאת מגילה בית כנסת מעיינות בירושלים
2.
אנשים גדולים מאוד חיים בקרבנו: קריאת מגילת אסתר הלילה בכפר עזה, ברחבת "דור צעיר", בכניסה לבית שבו נרצחו סיון אלקבץ ונאור חסידים.
שמעון אלקבץ, לשעבר מפקד גלי צה"ל, ורעייתו ענת, הם ההורים של סיון. מאז שמחת תורה הם הפכו את המקום לאתר הנצחה. אלפי אנשים, עשרות משלחות וקבוצות, כבר שמעו שם את הסיפור.
אבל זו לא רק הנצחה של העבר, יש כאן רצון בשיקום, בחיים. וכך כתב לי שמעון: "הלילה רקענו ברגליים כששמענו את השם 'המן', על האדמה הספוגה בדם. התחבקנו ושרנו בפסוק 'לַיְּהוּדִים הָיְתָה אוֹרָה וְשִׂמְחָה'.
מאז המן הרשע ועד השבעה באוקטובר – טובחים בנו כי אנחנו יהודים. הלילה אל מול גבול הרצועה, כשברקע שומעים את הדי הפיצוצים של כוחותינו, באנו לומר לעצמנו ולעולם: עם ישראל חי, לנצח.
ענת ושמעון אלקבץ, כפר עזה".
3.
יש לכם תיעודים של הפורים ההיסטורי הזה? מישהי שאלה אותי אתמול האם מישהו אוסף ושומר את כל מה שקורה כאן השנה, בפורים תשפ"ד. הרי לפני כמה ימים שאלו איך אפשר לחגוג את פורים. והנה, מיליוני יהודים בעולם נתנו תשובה שתירשם בדפי ההיסטוריה: איך שמחים ברגישות, איך מתחברים להיסטוריה וכותבים בה פרק חדש, מתוך חיבור למצב.
נראה שכל המנהגים וההלכות של החג קיבלו השנה עומק אחר. דוגמה אחת קטנה: עדי רימון צירפה למשלוח המנות שלה את העוגיות שהחטוף איתן מור אוהב לאכול, והיא מספרת שתוך כדי הכנה היא מלמלה פרקי תהלים בתפילה לשחרור החטופים. משלוח מנות מר-מתוק. אשמח לקבל דוגמאות, סיפורים ותמונות. שנזכה לשמחת פורים שלמה ופשוטה.
משלוח מנות עם העוגיות שאיתן אוהב

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.