רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

קצת חוויות משבת בעכו

שבת בעכו. זכינו לשבות עם בוגרי המכינה הקדם צבאית בעכו, מכינת "אבנר". נהנינו מסיור על החומות ושמענו על ההיסטוריה המפוארת של העיר שכוללת אינספור מלחמות וכובשים, וגם את הרמח"ל, רבי חיים בן עטר, רבי נחמן מברסלב ועוד ועוד. ראינו את בית הכלא שבו עלו לגרדום לוחמי המחתרות בזמן המנדט הבריטי. שמענו רבות על ההתמודדות המורכבת כיום, אחרי מהומות "שומר החומות", ועל הרצון לקלוט עוד צעירים, זוגות ומשפחות. ביקרנו בבית הכנסת הספרדי הגדול שהיה פעם מלא והיום נלחמים על המניין בו, ובמוצאי שבת ידידיה ואני העברנו הרצאה בהיכל התרבות החדש והיפה.

במהלך השבת, ראש המכינה הרב אחיקם גץ דיבר עם הבוגרים על החיבור המיוחד בין פרשת יתרו ובה עשרת הדברות שקראנו בשבת שעברה, לבין פרשת משפטים שקראנו השבת, שבה 53 מצוות בשלל נושאים: "לכולם יש ערכים. עשרת הדברות הן הערכים. השאלה היא אם אתה גם חי לפי הערכים האלה – ולכן מייד אחרי מעמד הר סיני אנחנו מקבלים הוראות מפורטות, כדי לא להישאר בשמיים, כדי שעשרת הדברות יתבטאו בדברים הקטנים, היומיומיים.

בסוף זהו המבחן המהותי בחייו של כל אדם: לא מה האמונות שלי, אמונות זה לא מספיק, אלא עד כמה אני חי לפי האמונות שלי.

אני מקווה שהעיקרון הזה ילווה אתכם בהמשך חייכם, בכל שליחות שבה תבחרו: יהודי לא יכול להיות ניצב, לא יכול להיות סטטיסט. הוא חייב להיות שחקן".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.