רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

קול כלה

הודעה שקיבלתי לפני שבת: "שלום סיוון, קוראים לי ענת. הייתי אמורה להתחתן ביום רביעי הקרוב. לצערי התברר לפני שבת שאני חולת קורונה. כשגיליתי את זה התפרקתי לגמרי. נכנסתי לבידוד מיידי בחדר שלי, חדר שבו שמלת כלה והינומה וכל כך הרבה חפצים ודברים - כשהכל כבר מאורגן ומוכן לחתונה. ביום שישי בבוקר קמתי מדוכדכת, ואז נזכרתי ברעיון של חני וינרוט ז"ל שפרסמת:רעיון של חני וינרוט ז"ל שפרסמת: צריך להפריד בין סבל הכרחי לסבל לא הכרחי. הרגשתי שזה נכתב בשבילי.

הסבל ההכרחי שלי הוא ברור: לדחות את החתונה, להיכנס לבידוד, להכניס לבידוד את הקרובים אליי, להתגבר על כאבי הראש והתסמינים שהתחילו להופיע. עם כל זה אני חייבת להתמודד. זה ברור. אבל יש גם סבל לא-הכרחי, שאני עלולה לגזור על עצמי: לבכות כל השבת ולדמיין את ה'שבת כלה' שתכננתי עם חברות, להישאר בחדר מבולגן עם כל הדברים לחתונה, לא לענות לחברות שלי בטלפון כי אין לי כוח, וכמובן לריב עם כל האנשים הכי קרובים לי ולכעוס כי אחד מהם כנראה הדביק אותי בקורונה, הרי מאוד נשמרתי.

הבנתי שאני יכולה להימנע מכל זה. קמתי, התחלתי לסדר את החדר לשבת, פרסתי מפה לבנה על השולחן (צירפתי תמונה), וביקשתי שיכניסו לי לחדר את זר הפרחים שהחתן שלי שלח. אפילו התחלנו לחשוב מחדש על תאריך לחתונה. תוך כמה דקות כבר הרגשתי יותר טוב. וברגע שאפשרתי לאחרים לעזור, גיליתי כמה הם יכולים להקל, גם מרחוק. אני מחכה לשבועיים עם כמה שפחות כאב הכרחי, כמה שפחות כאב לא הכרחי, ובתפילה לחתונה שמחה ובריאה".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.