פרופורציות
כך כתב לי הלילה הרב יוני לביא: "אין יום מפלג, מחדד הבדלים ומקטב בין אנשים, כמו יום הבחירות. התעמולה מגיעה לשיאה ואתה מוצף כל היום בסמסים על המניפולציות והתככים שעושה צד כזה או אחר. ואז פתאום נוחתת עליך הודעה נוראה כזו, על משפחת עטר. שני הורים ושישה ילדים נהרגו בתאונת דרכים, ועם שלם מרגיש צביטה איומה בלב, כשמיליוני החלקים שלו פועמים לרגע שוב בדופק אחד. אתה מבין שהמחלוקות הן לעתים 'פייק פילוג'. נורא מפתה ומסקרן לעסוק בנסיבות התאונה, אבל חז"ל אמרו שכאשר אתה נתקל באירוע שלילי מסוים – אל תסתפק רק בפרטים שלו, כי זוהי קריאה לחשבון נפש. אתה צריך לחשוב על עצמך ולשאול: למה נחשפתי לכך? מה אירוע כזה אומר לי? את התשובה על כך כל אחד צריך לתת באופן אישי. אולי עלינו להזדעזע כל כך כדי לשפר את הרגלי הנהיגה שלנו עצמנו?
ויש כאן עוד משהו: אני לא מכיר את משפחת עטר, אבל אני יודע איך הם בחרו לנצל את יום השבתון בבחירות. לא בסידורים, לא בהעברת זמן מול מסכים, אלא ביציאה של ההורים והילדים ביחד לטיול משותף בארץ ישראל. לא תמיד אנחנו מעריכים את המתנה המופלאה הזו ששמה משפחה. נראה לי שהם השאירו לכולנו מסר חזק של העצמת המשפחתיות. בחייהם ובמותם לא נפרדו".
לזכרם.
כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.