רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

פסח של הנשמה

את הרעיון הבא כתבה לי הלילה ד"ר רקפת בן-ישי: "כל בית, גם אם מנקים אותו היטב לפחות פעם בשבוע, זקוק לניקיון יסודי מידי פעם. יש פינות נסתרות שלא מגיעים אליהן בשגרה (או לא רוצים להגיע), יש חפצים ישנים שכבר אין בהם צורך, רהיטים שזקוקים לחיזוק וקירות שדורשים צביעה וריענון. בשגרת היום-יום אנחנו לא תמיד משקיעים זמן בטיפול בעניינים האלה, אבל פעם בשנה מגיע הפסח שמכריח אותנו לשים אליהם לב.

חודש אלול הוא הפסח של הנשמה. במשך השנה אנחנו חיים את חיינו, עם העליות והירידות, הימים היותר טובים והפחות טובים. מרוץ החיים בדרך-כלל עושה את שלו, והרגלים בעייתיים שאימצנו, מחשבות שליליות, סכסוכים ושחיקה פנימית – נדחקים הצידה ומטואטאים אל מתחת לשטיח. לא תמיד יש לנו את הזמן, האומץ או את יישוב הדעת לטפל בהם, והנה – החודש האחרון של השנה נותן לנו הזדמנות לעצור ולנער את האבק מהנפש.
פרשת שופטים שקוראים השבוע מזכירה לנו: וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ. עכשיו זה הזמן להתמודד גם עם העניינים שהזנחנו במשך השנה. לשבת עם עצמנו ביושר לחשבון נפש אמיתי, לזהות נקודות בעייתיות ולחשוב איך להיפטר מהן, ולחזק את העיקר – את הטוב והחיובי".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.