פסוקים לתפארת מדינת ישראל!

"נוחתת" מטקס המשואות. תודה רבה לכולם. סיפורים על מאחורי הקלעים – בהמשך. בינתיים, הנה החלק היומי, ליום העצמאות:

וידוי: אני לא כל כך אוהבת נאומים ביום העצמאות. מעדיפה פסוקים. נדמה לי שבהם, בפסוקי הנבואה המדברים עלינו, נמצא המפתח שמלמד אותנו להודות על כל הטוב שזכינו לו, אבל גם לקוות ולהתפלל לכל מה שעוד צפוי לנו. אלה מילים תובעניות, שמבהירות שיש לנו ייעוד גדול עוד הרבה יותר מהנוכחי.

הנה מה שמנבא יחזקאל:

"וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל הָאֲרָצוֹת, וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל אַדְמַתְכֶם. וְזָרַקְתִּי עֲלֵיכֶם מַיִם טְהוֹרִים, וּטְהַרְתֶּם. מִכֹּל טֻמְאוֹתֵיכֶם וּמִכָּל גִּלּוּלֵיכֶם אֲטַהֵר אֶתְכֶם. וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם. וַהֲסִרֹתִי אֶת-לֵב הָאֶבֶן מִבְּשַׂרְכֶם, וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב בָּשָׂר. וְאֶת-רוּחִי אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם… וִישַׁבְתֶּם בָּאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לַאֲבֹתֵיכֶם, וִהְיִיתֶם לִי לְעָם, וְאָנֹכִי אֶהְיֶה לָכֶם לֵאלֹהִים". (יחזקאל ל"ו, כ"ד-כ"ח)

והנה פסוקים מספר ישעיהו, שדורשים אפילו יותר. חזרת עם ישראל לארצו אמורה להיות ברכה לעולם כולו:

"כי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם, וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹייִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה". (ישעיהו ב', ג')

לתפארת מדינת ישראל!

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.