רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

עצות לחודש חשון

תמונה: מתוך אתר "הידברות"

היום ראש חודש חשון. במובן מסוים, עכשיו שנת הלימודים באמת מתחילה. שבועות רצופים של לימודים לפנינו, בלי חופשות וחגים. השבוע דיבר הרב גרשון אדלשטיין בן ה-96 בפני מחנכים, ואחרי שהסביר שזוהי זכות גדולה לעצב את הדור הבא, נתן כמה עצות:

  • ההשפעה של המורה היא על פי רמת האישיות שלו. אם המחנך בונה את אישיותו, הדבר משפיע ישירות על התלמידים. מעלתו של המורה היא הדבר שמשפיע על התלמיד יותר מכל, לדורות. לכן המחנך צריך למצוא זמן לחנך את עצמו, להתעלות, ללמוד, להשתפר.
  • הלימוד צריך להיות אהוב על התלמיד. רוב התלמידים לא נמשכים לתכנים מסובכים שקשה להם להבין אותם. לפני שמציבים כל מיני אתגרים, יש לזכור שתלמידים נהנים מאוד להבין בפשטות את החומר ולשמוח בהבנתו.
  • צריך לשמור על כבוד התלמיד. אסור להוכיח אדם ברבים ולהלבין את פניו. אם צריך לגעור בתלמיד, יש לגשת אליו באופן פרטי, לעולם לא מול כל הכיתה. גם אז, לא צריך לומר לו "מה שאתה עושה הוא לא טוב" אלא "זה לא מתאים לך, זה לא לכבודך".
  • המורה צריך להיות ידיד של תלמידיו. לא חבר, כי הם לא באותה דרגה, אלא ידיד, אדם שמלווה אותו בחיבה. התלמיד צריך לדעת שהמחנך דורש את טובתו, שאפשר להתייעץ אתו.

חודש טוב. בהצלחה.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.