רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

עם ישראל חי מאוד

שבת בפולין

שבוע טוב מוורשה, פולין. הייתי בטוחה שהשבת שתוכננה כאן לכל הקהילה תתבטל בגלל המלחמה. "מה פתאום תתבטל?", אמרו לי שליחי חב"ד הרב שלום ודינה סטמבלר. "להיפך, מעולם ללא נרשמו כל כך הרבה אנשים לאירוע שלנו כדי להיות ביחד".

הם צדקו. אנשים שמעולם לא הגיעו לאירועים יהודיים – הגיעו פתאום לשבת שלמה. יהודים מלודז', ביאליסטוק, קטוביץ, קרקוב וכמובן ורשה עצמה. משהו עמוק בפנים התעורר ורוצה להיות חלק. וכל אחד מהם הופך לשגריר, כל אחד שליח, כל אחד נלחם יום יום בעד ישראל ובעד יהדות, ונגד אנטישמיות ונגד חמאס.

אחד סיפר על תרומות לצה"ל, ואחת על כך שהתחילה פתאום ללמוד עברית. אחד סיפר על הפגנה גדולה שהם אירגנו, ואחד על הפגנה פרטית שלו – הוא שם מזוזה בדלת.

שמעתי בשבת על שני אנשי עסקים יהודים מקומיים שהם יריבים מרים כבר שנים, שלא מדברים. שניהם הגיעו פתאום השבוע לבית של הרב כדי לשאול: מה אנחנו יכולים לעשות ביחד למען ישראל?

ובמוצאי שבת, מצטלמים לתמונה הקבוצתית אבל עם עוד קבוצה – כולם מחזיקים את תמונות החטופים.

ורופא יהודי מקומי סיכם: "החמאס חשב שהוא יעשה אותנו פחות מחוברים, פחות יהודים, פחות חיים – אבל הוא רק יעשה אותנו יותר".

שבת בפולין

 

בשדה תעופה בוורשה, אחרי סדרת מפגשים על המצב עם הקהילה היהודית בפולין, מישהו ניגש ושואל בקול רם אם אנחנו מישראל. עניתי קצת בחשש שכן. קוראים לו איגור. מאוקראינה. הוא ממהר לשלוף סלולרי כדי לתרגם לאנגלית את המסר שהוא רוצה להעביר: "שאלוקים יגן על ישראל". אמן.
May be an image of ‎1 person, phone and ‎text that says '‎13:39 l4GE roлoBHa Nekhay Boh berezhe Izrayil' aHrлйcbKa May God protect Israel ಾن Hán SA‎'‎‎

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.