על שתי מילים בפרשה
צילום: ברוך גרינברג

"שלום רב, שמי פרופ' ראובן אור, מנהל המחלקה להשתלות מח-עצם בהדסה. אני המלווה הרפואי במחנה הקיץ של עמותת 'זיכרון מנחם'. 110 ילדים וצעירים חולי סרטן יצאו ללונדון, ל-8 ימים של כיף והקלה לילדים וגם למשפחות שלהם. אני כותב אחרי יום ארוך ומלא חוויות, ואחרי מרפאת לילה (חייבים לטפל גם כאן)… נזכרתי כאן בשתי מילים יוצאות דופן שמופיעות בפרשה: 'חלוצים' ותרבות'. מירי וחיים ארנטל איבדו את בנם מנחם ז"ל, ואחרי פטירתו החליטו לעשות מעשה חלוצי, להקים על שמו מפעל חיים של עזרה לחולים. זו אמירה חינוכית, ערכית וחלוצית לקחת טרגדיה אישית – ולהמיר אותה לעשייה התנדבותית כה נפלאה.
המילה 'תרבות' מופיעה בתורה כולה רק פעם אחת, וזה קורה בפרשת השבוע. לפני הכניסה לארץ ישראל, משה רבנו מזהיר אותנו מפני 'תרבות אנשים חטאים', וקורא לנו ליצור תרבות אחרת. כשאני מסתכל פה מסביבי על המתנדבים, הרופאים, התורמים, המלווים, ועל הילדים החולים והאמיצים שמתמודדים, אני מתמלא גאווה על התרבות בישראל. אנחנו לפעמים שוכחים זאת, אבל יצרנו חברה שיש בה תרבות של חסד, התנדבות ואכפתיות".

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.