רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

‏על מה לדבר?

אימא צעירה סיפרה לי שהיא התחילה ללמוד את פרשת השבוע, ושאלה איך אפשר לחבר השבוע את הפרשה לחיים של הילדים ושל האורחים, בזמן סעודת השבת. הנה רק שני רעיונות של פרשנינו מכל הדורות:

• פרשת "תולדות" מתארת את המצוקה שמלווה את האבות והאימהות לאורך ספר בראשית: ציפייה לילדים. אבות ואימהות האומה מלמדים אותנו שיעור בהתמודדות עם עקרות, ובכלל - עם חוסר ועם כאב בחיים. עשרים שנים מחכים יצחק ורבקה לפרי בטן. עשרים שנים של תפילות וציפייה, עד שיעקב ועשיו נולדים. מה עבר עליהם בעשרים השנים האלה? לאילו דברים ראוי לחכות כך בחיינו? ומה מרגיש מי שמתפלל עבור משהו עשרים שנים רצופות?

• יצחק אבינו עושה בפרשה בדיוק את מה שעשה אביו אברהם: חופר את אותן בארות, מתמודד שוב עם רעב בארץ, ולכאורה הוא לא מחדש ולא עושה שום דבר מקורי. אבל פרשנינו מסבירים שזוהי עוצמה גדולה והכרחית, להמשיך את דרך האבות ולמצוא בה טעם. העולם לא יתקיים אם יהיו בו רק מהפכנים, כמו אברהם. השבוע הוא הזמן להוקיר את המתמידים, כמו יצחק. את מי שאין לו סיפור חיים מסעיר, אבל חי חיים של עמל ומסירות. מתי אנחנו עושים דברים שבהם אנחנו ממשיכים את שרשרת הדורות? מתי אנחנו מוצאים את החידוש דווקא בכך, בבית פנימה, ולא בחוץ?

חודש טוב ושבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.