רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מתנת חיים בפרשת "ויחי"

"שלום סיון, זו תורמת הכליה אפרת בדיחי. בעמותת 'מתנת חיים' לתרומת כליה יש מסורת: כל התורמים מוזמנים פעם בשנה לשבת גיבוש בבית מלון. הקורונה הפסיקה את המסורת, אבל לא את התרומות. להיפך. רק בשנה האחרונה יותר מ-215 איש בארץ תרמו כליה, בחינם, לאדם שהם לא מכירים. בסך הכול נתרמו עד היום יותר מ-1,150 כליות. שבת הגיבוש חזרה כעת, אבל בגלל הכמות הגדולה, הוחלט לפצל את מאות התורמים לשלוש שבתות שונות.

אני חוזרת כעת מהשבת הראשונה, במלון לביא. רגע השיא בשנים עברו התרחש תמיד בסעודה השלישית בשבת, לפני הפרידה. הרב ישעיהו הֶבֶּר, מייסד העמותה, היה קם ומדבר בהתרגשות והופך את כולנו למשפחה אחת, למהפכה אחת. אבל הרב הבר נפטר מקורונה, לצערנו. חסרונו הורגש מאוד לאורך השבת, ונעשה בולט ביותר כשהתחילה הסעודה השלישית.

רעייתו, הרבנית רחל הבר שמנהלת את העמותה כיום, היא שדיברה. כשקולה נשנק מדי פעם, היא אמרה לנו כך: זוהי השבת שבה אנחנו עוברים מספר בראשית לספר שמות. יעקב אבינו נפטר ונפרד מבניו, אבל חז"ל אומרים לנו שיעקב אבינו לא מת, כי כל עוד זרעו בחיים – הוא בחיים. כל עוד משימת חייו ממשיכה, הוא עדיין חי, נוכח, קיים בעולם הזה. ואז אמרה: כולנו מרגישים כך ביחס לבעלי, בזכותכם. כל עוד הערכים של האדם ממשיכים להתגשם, הוא איתנו.

הנה התמונה שצולמה במוצאי שבת. הרבה אנשים עם כליה אחת, ועם חיוך גדול".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.