רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

‏משפטים לשבת הקרובה

סיון רהב מאיר והרב וורן גולדשטיין
"שבת היא לא בעיה, היא פתרון. היא לא משהו שצריך להסתדר איתו כדי להיות מדינה נורמלית, היא הערך המוסף שמייחד את המדינה הזו". כך הסביר לי הרב ד"ר וורן גולדשטיין, הרב הראשי של דרום אפריקה, שהוציא כעת את הספר "שבת – יום לברוא את עצמך". הנה כמה משפטים נוספים שאמר לי כשנפגשנו:
• "הזהות היהודית בעולם עומדת היום על 3 עמודים: עמוד הציונות, עמוד השואה ועמוד האנטישמיות הנוכחית. אבל אני פוגש את צעירים בכל העולם ורואה שזה אולי הספיק לסבא ולסבתא שלהם. להם – זה לא מספיק. הם רוצים יותר. הם רוצים רוח, השראה, קדושה. אנחנו חייבים להוסיף לזהות היהודית העולמית עמוד נוסף: עמוד השבת".
• "יש קהילות שבהן השבת הופכת לטרנד. זה נחשב יותר מתקדם לסגור סלולרי ולהיות לא זמין ליום אחד. זה נפלא לקבוע מראש עם חברים, להכין אוכל טעים מראש. לא בגלל העולם הבא, בגלל העולם הזה. לעבור מראייה דו מימדית לראייה תלת מימדית פעם בשבוע".
• מי שמחובר 24/7 לרשתות ולחדשות, לא יוצא לרגע מהלופ להתבוננות רגועה, מהצד. איך אפשר לצאת ככה למקומות חדשים, למצוא פתרונות יצירתיים? המטרה שלי היא שנסתכל על העולם כל השבוע בעיניים של שבת. לקבל מהיום הזה ענווה, חוכמה, ביטחון, אופטימיות, משמעות. בסוף, היצירה הכי גדולה שניצור בחיים שלנו היא אנחנו עצמנו".
שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.