מרדד רוחני

לפחות 127 בני אדם מתו עד היום ברחבי העולם במהלך צילום סלפי. הם הסתכנו כדי לתפוס זווית טובה, ולא שמו לב לתהום/כריש/מכונית. בהודו הציבו לפני כמה ימים תמרורים מיוחדים של "אזור אסור לסלפי", באתרי תיירות שבהם נהרגו עד היום עשרות אנשים רק עבור תמונה יותר נוצצת שתביא להם יותר לייקים. זה סוג של עבודה זרה מודרנית. הם נהרגו על קדושת הצילום העצמי.

המילה "תמונה" מופיעה בתורה 8 פעמים. 6 מתוכן בפרשת השבוע. רגע לפני הפרידה, משה רבנו מתחנן לעם פעם אחר פעם: "לֹא תַעֲשֶׂה לְךָ פֶסֶל כָּל תְּמוּנָה". למה? כי המציאות החיצונית מושכת, מתעתעת, מזויפת, וקל להשתעבד לה. זה מסוכן להאמין רק במה שרואים. יש רבדים רוחניים שלמים שלא נגלים לעין, אסור לרדד את כל העומק והתוכן למשהו חיצוני ולהשתעבד לו. הרי מה שחשוב באמת, מסביר משה רבנו, נמצא מעל ומעבר למציאות הוויזואלית שאנחנו רואים:

"וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם כִּי לֹא רְאִיתֶם כָּל תְּמוּנָה בְּיוֹם דִּבֶּר ה' אֲלֵיכֶם בְּחֹרֵב מִתּוֹךְ הָאֵש".

אין לנו שום תמונה ממעמד הר סיני, ובכל זאת הוא חי בליבנו ומעצב את חיינו כבר אלפי שנים.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.