רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מצוה ליהנות

עצי הדרים

מי שיסתכל מסביב בימים אלה, יראה מחזה לא שגרתי: בכל רחבי הארץ יוצאים אנשים לברך את "ברכת האילנות", ברכה שמברכים בחודש ניסן על עצים מלבלבים. וכך כותב יעקב נתנאל על הברכה המיוחדת הזו:

"אנחנו יוצאים החוצה, מביטים בעצים המתחדשים ומברכים כך: 'ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שלא חיסר בעולמו כלום וברא בו בריות טובות ואילנות טובות ליהנות בהם בני אדם'. שמעתם? ליהנות! ממש כך, שחור על גבי סידור. הנאה? בטוח שזו המילה הנכונה?
ניתן להמשיל זאת לאב המעניק מתנה לבנו היקר. ברור שאם הבן ייקח את המתנה וישליך אותה הוא יגרום צער לאביו. אבל ברור שאם הוא ייקח את המתנה וישקע בה כליל וישכח את אביו, הוא גם יצער את אביו. נוסחת הקסם הפשוטה היא לקחת את המתנה, ליהנות ממנה, אבל לזכור מי נתן אותה, להודות עליה ולהיות עמו בקשר. מי שיוצא החוצה בניסן רואה אל מול עיניו את הפלא בהתגלמותו: לאחר תרדמת הענפים החשופים שנראו כמתים, הם מצמיחים עלים טריים וניצנים שמהם בוקעים פרחים. הלב גואה ורוצה להודות על המתנה ומחפש נתיב לרגשותיו העזים – והברכה הזו נותנת לנפש צינור. זה הזמן בשנה. אז עצרו לרגע, הביטו בטבע, לגמו אוויר מלוא הריאות, ואל תשכחו גם ליהנות".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.