רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מפי אסתר הורגן ז"ל

אסתר הורגן, עולה מצרפת, אימא לשישה, בת 52, יצאה לרוץ ליד ביתה – ונרצחה. אסתר הייתה מטפלת זוגית, והנה כמה דברים שכתבה בעבר על זוגיות:

• "השמחה בזוגיות אינה פרי של מקרה או מזל, אלא פרי של מחשבה, החלטה ועבודה עצמית משותפת. לא מחכים לה, מזמינים אותה. היא אורחת של כבוד. אם נתייחס אליה בהתאם, היא תשוב ותבקר בביתנו. האושר בזוגיות הוא אומנות, וצריך ללמוד אותה".

• "היו פילוסופים יווניים שטענו כי חיי המשפחה הם מכשול להתפתחות האישית והאינטלקטואלית של האדם. מי שמנהיג את הציבור פטור מכך, ורק האזרח הפשוט חייב להקים משפחה. היהדות רואה זאת אחרת. חיי הנישואים הם מיקרו-קוסמוס להתנהגות האדם בעולם. הם בית הספר הטוב ביותר ללימוד חוקי האנושיות. כל זוג שמצליח להגיע לשלום בית, מקדם את שלום העולם. הרמוניה במשפחה משפיעה, כמו בכלים שלובים, על ההרמוניה בבריאה. לזוגיות יש ערך מעבר לזוג עצמו".

• "אי אפשר להנהיג את העולם אם לא מגיעים להנהגה עצמית, אם לא יודעים להכיר ולנהל את רגשותינו: את חוסר הסבלנות שלנו, הגאווה, הקנאה, הכעס, העצב והפחדים. עיקר האדם אינו ביכולת האינטלקטואלית שלו, אלא ברגשותיו המתוקנים. ההצלחה האמיתית היא פרי של עבודה עצמית, עבודה מייגעת לעתים, על ה'אני'".

לזכרה.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.