רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מעשייה (אמיתית!) ליום העצמאות

ישראל רוזנברג

הסדרן של מנהרות הכותל ניגש אליי בכותל המערבי ונתן לי במתנה ספר שהוא כתב. שמי ישראל רוזנברג, הוא הציג את עצמו, עבדתי במשך שנים בהייטק בארצות הברית, עשיתי עלייה, והיום בגילי אני גאה להיות הסדרן של הכותל!

הספר נקרא "רק בשורות טובות – נבואות נחמה מהתנ"ך". מתברר שהיהודי המיוחד הזה עבר על כל התנ"ך, ואסף את כל הפסוקים האופטימיים לספר אחד מרגש.

התחלתי לדפדף. יש פסוקים שמתארים את העליות לארץ: "וְשָׁב ה' אֱלֹהֶיךָ אֶת שְׁבוּתְךָ וְרִחֲמֶךָ וְשָׁב וְקִבֶּצְךָ מִכָּל הָעַמִּים אֲשֶׁר הֱפִיצְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ שָׁמָּה".

יש תיאורים נפלאים של בנייה, נטיעה והתבססות בארץ: "וְשַׁבְתִּי אֶת שְׁבוּת עַמִּי יִשְׂרָאֵל, וּבָנוּ עָרִים... וּנְטַעְתִּים עַל אַדְמָתָם".

וכמובן, פסוקים על שלום עולמי ועל כך שנהיה מרכז רוחני לכל העולם: "לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה", "כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלָ͏ִים".

כשמסיימים לקרוא את דברי הנביאים בכל שבת בבית הכנסת, מברכים ואומרים: "וְדָבָר אֶחָד מִדְּבָרֶיךָ - אָחור לא יָשׁוּב רֵיקָם!". הכול עוד יתקיים, כל מילה וכל הבטחה. אבותינו בתימן ובפולין האמינו בכך לפני אלף שנה, בגלות החשוכה והמרה, ואנחנו - זכינו לימים של התקדמות ואור.

גם כשהלב נשבר בגלל חטופים והרוגים ומפונים, צריך לזכור: הסיפור של עם ישראל גדול יותר מכל משבר ואתגר, מכל פוליטיקה או טקס.

אם רב היה אוסף את כל הפסוקים האלה לספר, זה היה מרגש. אבל כשהשומר הנחמד בכניסה לכותל עושה עלייה מארצות הברית לירושלים ומלקט את כל פסוקי הנחמה ליד שריד בית המקדש - הדבר הזה בעצמו מראה עד כמה הפסוקים האלה מתגשמים ועוד יתגשמו, במהרה בימינו.

יום עצמאות שמח.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.