רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מי מקור המידע שלנו?

מפגש עיתונאים
א.
מה הייתם עונים לשאלה על תינוקות מתים בעזה?
מפגש מרתק עם עיתונאים במילווקי, ויסקונסין. רוב חברי הקבוצה לא היו יהודים. הם סקרנים מאוד, באמת רוצים להבין את המצב. אבל כשהם שאלו בעדינות על תינוקות מתים בעזה, חשבתי מה להגיד, ואז שאלתי אותם בחזרה: תגידו, בכנות, למי יש אינטרס שיהיו בעזה כמה שיותר תינוקות מתים?
הם חשבו שנייה, ואז אחד ענה: לסינוואר. וגם השנייה אמרה: סינוואר. תוך שניות היה ברור לכל החדר שלישראל אין שום אינטרס לפגוע בתינוקות עזתיים, בעוד לחמאס יש אינטרס שכמה שיותר "בלתי מעורבים" מכל הסוגים ייפגעו. אין לו רגישות לחיי אדם, וזה רק נותן לארגון הטרור הזה עוד לגיטימציה וכוח והשפעה.
דיברנו גם על מה שקרה במתקפת הטרור ב-7.10, על האו"ם, על החטופים, על הבחירות בארצות הברית, על עיתונות רצינית בעידן הרשתות החברתיות, ובסוף מישהי אמרה לי משפט שנגע בי: "אני מבינה שהאנטישמיות בקמפוסים היא לא בעיה של יהודי אמריקה, היא בעיה של אמריקה".
תודה רבה ללוי שטיין על ארגון המפגש. תודה לקבוצה אמריקאית קשובה, שנתנה לי הרבה תקווה.
ב.

מי מקור המידע שלנו על המצב? אחרי חמישה מפגשים והרצאות בארצות הברית, עם שאלות קשות מאוד שנשאלתי על ישראל, הבנתי כמה חשוב לבדוק מי מספק לך את המידע עליה.

וזו בדיוק, אבל בדיוק, השאלה שעולה מתוך פרשת שלח שקראנו בשבת: למי אתה מקשיב? 10 מרגלים חוזרים מארץ ישראל עם תחזית שלילית, ורוב העם פשוט מאמין להם. רוב העולם גם מאמין לרוב התקשורת העולמית היום.

רק שניים – יהושע וכלב – השמיעו תחזית נכונה ומלאה באמונה.

התורה מספרת שלשני המרגלים הצודקים הייתה "רוּחַ אַחֶרֶת". הם העזו להיות אלטרנטיביים, במיעוט, בעמדה רוחנית לא פופולארית, אבל בסוף הם כמובן צדקו.

אתמול באירוע בעיר מילווקי אנשים ציטטו כלי תקשורת שמתייחסים למנהל שיפא ששוחרר, לצערנו, כאל גיבור. הוא מעז לספר על "מעלליה" של ישראל, וחלק מהעולם מקשיב ומאמין. אחר כך שאלו על "רצח עם" שישראל עושה בעזה.

אפשר וצריך לענות לזה, אבל לפני הכל: מי מקור המידע שלך, כשאתה שומע על ישראל? מי מספר לך את הסיפור, ומה המטרה שלו? ואיך מתחברים לתדר של יהושע וכלב גם כיום, בחדשות שאנחנו צורכים?

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.