רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מירון, ירושלים, קנדה

צילום: פלאש90

אתמול שוחחתי עם הרבנית חנה הנקין, בזום, מול קהל של יותר מ-300 תושבי קנדה. האירוע הזה נקבע הרבה לפני האסון במירון. במהלך הערב היא אמרה כמה דברים שנראו לי חשובים מאוד לכולנו, כאן ועכשיו:

• "אנחנו מדברים הרבה על רבי שמעון בר יוחאי, ואני רוצה לדבר על רבי עקיבא, שהיה הרב שלו. רבי עקיבא איבד 24 אלף תלמידים. כל התלמידים שלו נפטרו. מה הוא עשה? התחיל מחדש, עם חמישה תלמידים בלבד. רבי שמעון בר יוחאי היה אחד מהחמישה. אנחנו לא מתייאשים. רבי עקיבא מלמד אותנו לקום מכל מצב, מכל אבל, מכל אובדן".

• "אחרי שהבן שלי, הרב איתם, נרצח בפיגוע יחד עם רעייתו נעמה, אמרתי לתלמידותיי שאף אחד לא הבטיח לי שאלוקים הוא כספומט. אתה לא לוחץ על כפתורים ומקבל את מה שאתה רוצה. אבל אתה כן צריך להסתכל תמיד על המתנות שנשארו. במקרה שלנו: ארבעת הילדים של הרב איתם ונעמה, שנשארו בחיים אחרי הפיגוע".

• "יש עוד דבר שנותן לי כוח. רב שאל פעם כיתה של תלמידות: כמה ספרים יש בתנ"ך? כולן ענו מיד: 24. הרב אמר: לא נכון. הכיתה התעקשה, והוא הסביר: אתן צודקות, אבל בעצם יש 25. ממש ברגע זה, הקדוש ברוך הוא ממשיך וכותב את הסיפור של עם ישראל, מגשים את הנבואות, ואנחנו הגיבורים של הספר ה-25. אנחנו, כל מה שעובר עלינו, חלק מסיפור גדול, מבראשית ועד היום. גם זה נותן כוח".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.