מזל טוב, יציבות
צילום: פלאש 90

כל המומחים אומרים שצריך לשמור כעת על שגרה קבועה. שבמצב של אי ודאות, כשהעולם כולו מיטלטל והמציאות האישית שלנו כל כך לא צפויה, צריך למצוא עוגנים של יציבות בחיים.

אז מזל טוב, היום מתחילים עשרות אלפי לומדים את לימוד הרמב"ם היומי. כל יום הם לומדים קטע מספרו המקיף של הרמב"ם, שמסכם את כל חלקי התורה. יום ועוד יום, טיפה ועוד טיפה, ובסוף מגיעים להשלים את היצירה כולה. אתמול חגגו ברחבי הארץ והעולם את סיום לימוד הרמב"ם, את ההגעה לקו הגמר, והבוקר מתחילים שוב, כל יום קצת.

אפשר להצטרף היום ללימוד הזה, דווקא בתקופה כה סוערת, ולהכריז על כמה דקות יומיות שבהן מנסים להתרכז, להתמלא בתוכן, להביע מחויבות כלפי התורה, לשכוח לרגע מהחדשות. הרמב"ם היומי, כמו הדף היומי, המשנה היומית וגם לימוד יומי אישי של כל אחד בספר שהוא מתחבר אליו – הם דבר שהוא מבורך תמיד. אבל בתקופה הזו, ההתחברות ללימוד יומי כלשהו מזכירה לנו יותר מתמיד מי אנחנו ולאן אנחנו הולכים, נותנת פרופורציות על קשיי היומיום, ומהווה אי של שפיות בתקופה משוגעת.

אז מה הלימוד היומי שלכם?

שבת שלום.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.