מה רואים כשעומדים מול המראה?

מה רואים כשעומדים מול המראה? את מי שעומד מולה. כל אחד רואה משהו אחר, כל אחד רואה את עצמו. לפי רבי אברהם אזולאי – כך בדיוק אנחנו עומדים מול התורה. היא מראה לנו את עצמנו. שימו לב לרעיון הנפלא הבא שכתב רבי אזולאי, מקובל יליד מרוקו, לפני כ-500 שנה: "התורה היא כמו המראה המאירה, שכל הצורות שיעמדו כנגדה – יראה בה כל אחד כפי צורתו. כל אחד ואחד מראה בה פירוש כפי שכלו… כי יש בתורה שישים ריבוא פירושים… וכל נשמה ונשמה תפרש בתורה הפירוש שקיבלה, ויראה בתורה הפירוש ההוא כמו המראה שמראה כל צורות בני אדם בה".

לקראת חג מתן תורה אני מחפשת עוד משלים שמנסים להסביר מהי התורה. גיליתי עד כמה הפרשנים לאורך הדורות חיפשו דרך להסביר לנו "כמו מה" התורה פועלת, כי אי אפשר הרי להסביר בדיוק מה היא ומה עוצמתה וכוחה. בין הדוגמאות שמצאתי אהבתי במיוחד את הרעיון הזה, שכמו במראה – אנחנו בעצם רואים בה השתקפות של עצמנו. במובן הזה, חג קבלת התורה הוא גם חג שבו אנחנו מקבלים את עצמנו, בגרסה התורנית והנכונה שלנו.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.