רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מה קורה כשהופכים "פחד"?

עם ישראל חי
את המכתב המקסים הזה כתב הלילה עוזי חסון, מנהל בית הספר היסודי "אור השחר" ברמת השרון, להורים ולתלמידים. לדעתי שווה להרחיב את התפוצה שלו:
תלמידים, הורים ואנשי צוות יקרים,
מטרת אויבינו היא להפחידנו. אבל כשהופכים את סדר האותיות של המילה פחד, מגלים את המילה "דחף". פחד דוחף אותנו לצמיחה ולבנייה. אלוקים שולח אלינו לאורך הדורות אירועים שמטרתם להצמיח אותנו כיחידים וכאומה. גם האירוע הזה קורא לנו לבחון איך כל אחד יכול לפעול ולדחוף קדימה. הנה כמה כיוונים:
ראשית, "תחשוב טוב יהיה טוב". זה משפט עמוק מתוך תורת החסידות. עצם החשיבה החיובית יוצרת אצל האדם רוגע ושלווה – שמייצרים מציאות אחרת.
שנית, בעוד עשרה ימים נשב בליל הסדר ונאמר: "שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, והקב"ה מצילנו מידם". גם עכשיו מנסים לפגוע בנו, אבל "זה לא כוחות", כלשון הילדים. הקדוש ברוך הוא נמצא בצד שלנו (כבר 3,336 שנה מיציאת מצרים), ושום אומה לא יכולה לנצח אותנו.
עברנו את פרעה, נבוכדנצר מלך בבל, אחשוורוש והמן, היוונים, הרומאים מסעי הצלב, אינקויזיציה, פרעות קישינב, סופות בנגב, פרעות תרפ"ט, תרצ"ו, ומלחמות רבות - גם מול מלחמה זו ננצח.
ושלישית - עשייה. סיוע לסובבים אותנו. לשדר לכל הסובבים אותנו, מקרוב ומרחוק, קרובי משפחה, שכנים, מכרים וחברים וגם לעצמנו, כמובן, דברי חיזוק. חשוב לפעול ברוגע על פי כל הנחיות פיקוד העורף ואפשר להשפיע על המצב על ידי תפילות, לימוד תורה ופרקי תהילים.
אנו נמצאים בעוד מערכה אחת מתוך מערכות רבות שעם ישראל התמודד איתן בהצלחה, לאורך כל הדורות. בשורות טובות.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.